NIEMCY POZYTYWNIE OCENIAJĄ KONKURSY w WIŚLE

NIEMCY POZYTYWNIE OCENIAJĄ KONKURSY w WIŚLE

24.07.2012 r. / 13:42

freitag%20richard%20sp - NIEMCY POZYTYWNIE OCENIAJĄ KONKURSY w WIŚLEZa nami pierwsze konkursy LGP w skokach narciarskich. Do udanych zawody w Wiśle mogą zaliczyć reprezentanci Niemiec. Drużyna w składzie: Freitag, Neumayer, Wank i Mechler zajęła w konkursie drużynowym trzecie miejsce, zaś w zawodach indywidualnych trzech zawodników (Freitag, Neumayer, Wank) zajęło miejsce w pierwszej dziesiątce.

Trener Werner Schuster podsumował wyniki weekendu w Wiśle, opowiedział o nowych kombinezonach oraz sytuacji kontuzjowanego Severina Freunda i Martina Schmitta.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z całego pobytu w Polsce. W Wiśle w obydwu konkursach byliśmy w stanie walczyć o czołowe lokaty. Bardzo się cieszę z wyniku w konkursie drużynowym, ponieważ pokazał on, że mamy bardzo wyrównany skład, czego dowodem jest również fakt, że mieliśmy trzech zawodników w czołowej dziesiątce w sobotnich zawodach. Wyniki te dają nam siłę i motywację do dalszej pracy.” – podsumował zawody w Wiśle Schuster.

wank%20andreas%20sp - NIEMCY POZYTYWNIE OCENIAJĄ KONKURSY w WIŚLE„Jeżeli chodzi o nowe kombinezony to moi zawodnicy radzą sobie bardzo dobrze. Jedni przyzwyczaili się do nich szybciej, drudzy wolniej. W tym elemencie wiele zależy od stylu skakania. Na przykład Andreas Wank i Michael Neumazer nie mieli większych problemów z przystosowaniem się do nowych strojów. Z kolei Richard Freitag, który skacze w innym stylu trochę spóźniał skoki, ale na chwilę obecną tych problemów już nie ma.” – ocenił nowe kombinezony trener reprezentacji Niemiec.

W kadrze Niemiec na razie brakuje 8. skoczka poprzedniego sezonu zimowego – Severina Freunda. Młody skoczek w kwietniu przeszedł operację odcinka lędźwiowego kręgosłupa i w tej chwili trenuje indywidualnie.

„Jeżeli chodzi o Severina to z niecierpliwością na niego czekamy, jednak nie chemy robić niczego na siłę. Po operacji musiał on przejść rehabilitację, a teraz trenuje. Nie wymuszamy na nim szybkiego tempa treningów, ponieważ w tej chwili najważniejszą sprawą dla niego jest przygotowanie się do sezonu zimowego. Podobna sytuacja jest z Martinem Schmittem.” – zakończył Werner Schuster.

Więcej na: skijumping.de

Źródło: skijumping.de


 

Podziel się:

Dodaj komentarz