SŁOWEŃSKA DRUŻYNA WALCZY O NAJWYŻSZE CELE

SŁOWEŃSKA DRUŻYNA WALCZY O NAJWYŻSZE CELE

24.07.2012 r. / 8:50

prevc%20peter%20wisla - SŁOWEŃSKA DRUŻYNA WALCZY O NAJWYŻSZE CELESłoweńscy zawodnicy i trenerzy z pewnością zaliczą weekend ze skokami w Wiśle do udanych. W konkursie drużynowym odnieśli zwycięstwo, pokonując ekipę Polaków, Niemców, a także wcześniejszych faworytów – Austriaków i Norwegów. Skład: Jurij Tepes, Robert Hrgota, Peter Prevc i Robert Kranjec spełnili oczekiwania kibiców oraz trenera Gorana Janusa.

 „Jeśli team wygrywa w konkursie drużynowym trzeba być zadowolonym – to oznacza że możemy rywalizować z najlepszymi. Pomimo, że na początku sezonu brakuje czterech Austriaków najlepszych w ich drużynie a także kilku innych osób, to konkurenci są wtedy jeszcze bardziej zmobilizowani. Światowa czołówka jest bardzo wyrównana, różnice są niewielkie.” – powiedział szkoleniowiec Słoweńców.

„Ze względu na nowe kombinezony, które są węższe, błędy są bardziej karane. Będąc na konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams i w Kranju staraliśmy się unikać zbyt wielu dyskwalifikacji, dostosowujemy zespół do nowych przepisów.” – podsumował Goran Janus.

kranjec%20robert%20kd - SŁOWEŃSKA DRUŻYNA WALCZY O NAJWYŻSZE CELE

Warto zaznaczyć, iż to, że słoweńska ekipa jest mocna w konkursach drużynowych, wiedzieliśmy już od kilku sezonów. W 2011 roku skoczkowie z tego kraju zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Oslo, a w 2012 – medal tego samego kruszcu na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Vikersund.  Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku również byli na najniższym stopniu podium, jednak tam z obecnego składu – skakał tylko Robert Kranjec. 

Źródło: dnevnik.si

 

Podziel się:

Dodaj komentarz