ALEXANDER STÖCKL dla SkokiPolska: WYNIKI NAS NIE SATYSFAKCJONUJĄ

ALEXANDER STÖCKL dla SkokiPolska: WYNIKI NAS NIE SATYSFAKCJONUJĄ

25.07.2012 r. / 15:30

stoeckl%20alex%20sp%20wisla - ALEXANDER STÖCKL dla SkokiPolska: WYNIKI NAS NIE SATYSFAKCJONUJĄInauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix w Wiśle nie był udany dla Norwegów. W konkursie drużynowym zajęli dopiero 6. miejsce, a w zawodach indywidualnych w finałowej „30” znaleźli się na odległych miejscach tylko dwaj reprezentanci tego kraju: 19. Tom Hilde oraz 25. Anders Bardal

Zapytaliśmy trenera Norwegów – Alexandra Stöckla o przyczynę tej sytuacji.

„Wyniki konkursów w Wiśle zdecydowanie nie były dla nas satysfakcjonujące. Skoki treningowe okazały się być lepsze od tych z zawodów. Napięcie było wysokie i dodatkowo nie było 100 % skupienia na skokach narciarskich. Zawsze wyzwaniem jest inauguracja sezonu, czy to w lecie, czy w zimie. Sam konkurs i jego organizacja były bardzo dobre, jak zazwyczaj. No i oczywiście fanki i fani byli niesamowici.” – ocenił wiślańskie zawody Stöckl.

hilde%20tom%20sp%20wisla - ALEXANDER STÖCKL dla SkokiPolska: WYNIKI NAS NIE SATYSFAKCJONUJĄ„Nasi zawodnicy dopasowali się dobrze do nowych kombinezonów, mimo że nie mieli dużo oddanych skoków z nowym sprzętem. Przez długi czas przygotowań oddawali skoki w kombinezonach do cross-country.” – dodał Austriak.

Trener Stöckl opowiedział też o planach norweskiej drużyny na najbliższy czas:

„Przez następne tygodnie zawodników czeka trening fizyczny, będziemy mieć również zgrupowanie w Lillehammer. Później w planach jest Letnie Grand Prix w Courchevel i Hinterzarten. Oczekuję także konkursów mieszanych, będą z pewnością bardzo interesujące. Ciekaw jestem jak ułoży się sytuacja i jak będziemy się prezentować w porównaniu do innych drużyn.”

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz