PUCHAR PREZESA PZN W SOBOTĘ W WIŚLE!

PUCHAR PREZESA PZN W SOBOTĘ W WIŚLE!

27.07.2012r. / 21:40

pzn%20logo - PUCHAR PREZESA PZN W SOBOTĘ W WIŚLE!

W najbliższą sobotę, 28 lipca, w Wiśle odbędzie się pierwszy z trzech konkursów turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego (PZN). Do rywalizacji przystąpią skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy. Konkursy skoków odbędzie się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle – Malince, a biegi narciarskie na trasach biegowych Kubalonki. Dla kibiców wstęp na obiekty na których zostaną rozegrane zawody będzie bezpłatny. Turniej składa się z trzech konkursów, po jednym w lipcu, sierpniu oraz wrześniu.

 

 

W zmaganiach wezmą udział przede wszystkim polscy sportowcy, jednak swój udział zapowiedziały też reprezentacje Słowenii i Rumunii. Być może pojawią się też inne kadry, lista zgłoszeniowa wciąż pozostaje otwarta.

Konkurs wpisuję się w inaugurację Tygodnia Kultury Beskidzkiej, czyli święto kultury góralskiej w naszym mieście. Myślę, że warto przyjechać, popatrzeć, pokibicować, a później obejrzeć występy w amfiteatrze wiślańskim” – mówi Andrzej Wąsowicz, który ze względu na obecność prezesa PZN Apoloniusza Tajnera na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, będzie go reprezentował.

Dziennikarze i fotoreporterzy, którzy chcą się akredytować na Puchar Prezesa PZN mogą wysyłać zgłoszenia na adres skoki@pzn.pl.

 

Program zawodów:
Sobota, 28.07.2012

09:30 – seria kwalifikacyjna HS 134 – open
11:00 – I seria – kombinacja norweska HS 134 – open
12:00 – I seria – skoki narciarskie HS 134 – open
13:15 – II seria – skoki narciarskie – HS 134 – open – 30 zawodników
16:00 – bieg do kombinacji norweskiej – 5km (kross na trasach Kubalonki)

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz