MELANIE FAIßT ROZWAŻA REZYGNACJĘ Z LETNICH KONKURSÓW

MELANIE FAIßT ROZWAŻA REZYGNACJĘ Z LETNICH KONKURSÓW

 31.07.2012 r. / 13:20

faisst%20melanie - MELANIE FAIßT ROZWAŻA REZYGNACJĘ Z LETNICH KONKURSÓW

Niemiecka skoczkini z Baiersbornn podejmuje tą decyzję na dwa tygodnie przed konkursem mieszanym na średniej skoczni we francuskim Courchevel. Będzie to pierwszy taki konkurs w historii skoków. Melanie ujawniła swoją decyzję w niemieckiej gazecie „Badische Zeitung”. Myśli nad rezygnacją nie tylko z tego konkursu ale i całego Letniego Grand Prix kobiet.

Ósma zawodniczka Pucharu Świata pań (pierwszego w historii) tuż po zakończeniu sezonu przeszła operację łąkotki. Po wykurowaniu się i rehabilitacji brakowało jej regularnego rytmu treningowego. Ostatnio Melanii upadła dwukrotnie na treningach. Jej trener Andreas Bauer wysłał swoją zawodniczkę na skocznię K-70 w Hinterzarten podczas, gdy reszta drużyny trenowała na normalnym (K-90) obiekcie. „Na chwilę obecną Ulrike Graessler i cztery, pięć skoczkiń jest wyraźnie lepszych. To też przyczynia się do mojej konsternacji. Są zbyt silne, rozważam całkowicie zrezygnować z LGP, by kontynuować treningi nad poprawieniem formy” – mówi Niemka.

Jej rodaczka Ulrike Graessler, czwarta zawodniczka ubiegłego PŚ Pań jest optymistką i nie może się doczekać konkursu mieszanego w Hinterzarten (drugi konkurs mieszany, 18 sierpnia). „Chcemy pokazać, że nie tylko mężczyźni potrafią skakać na nartach”–  dodaje 25-latka.

 źródło: skijumping.de

 

Podziel się:

Dodaj komentarz