You are currently viewing ZMARŁ KLAUS TAGLAUER – WIELOLETNI DYREKTOR PRASOWY TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

ZMARŁ KLAUS TAGLAUER – WIELOLETNI DYREKTOR PRASOWY TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

31.07.2012 r. / 16:15

taglauer%20klaus - ZMARŁ KLAUS TAGLAUER - WIELOLETNI DYREKTOR PRASOWY TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

 

Dotarła do nas dziś bardzo smutna wiadomość. W sobotę w Gramisch-Partenkirchen zmarł wieloletni dyrektor prasowy Turnieju Czterech Skoczni Klaus Taglauer. Miał 78 lat.

Taglauer był dyrektorem prasowym Turnieju Czterech Skoczni w latach 1978-2006. W tym okresie wielokrotnie otrzymał od Forum Nordicum (międzynarodowego stowarzyszenia dziennikarzy krajów nordyckich) nagrodę dla najbardziej przyjaznego dla mediów organizatora Pucharu Świata.

 

W 2006 roku otrzymał od tego samego stowarzyszenia nagrodę „Werner-Kirchhof-Preis” za długoletnią pracę jako dyrektor prasowy Turnieju Czterech Skoczni. Klaus Taglauer był również członkiem honorowym klubu narciarskiego Partenkirchen.

Mimo, iż jego miejsce w 2006 roku zajął Ingo Jensen to Klaus Taglauer zawsze pomagał swojemu następcy, pracując w charakterze jego asystenta. Był w centrum wszystkich wydarzeń podczas Turnieju Czterech Skoczni. Posiadał ogromną wiedzę o tych zawodach, którą zawsze dzielił się z dziennikarzami, którzy potrzebowali danych i statystyk do artykułów. Często też zabawiał zebranych dziennikarzy anegdotami z przeszłości.

„Klaus żył dla Turnieju Czterech Skoczni i zawsze nosił go w sercu. Dzięki ciepłemu usposobieniu i słynnemu poczuciu humoru stał się istotną figurą, która ukazywała światu nie tylko oficjalną stronę Turnieju Czterech Skoczni, ale również ludzką. Prawdopodobnie nie ma dziennikarza narciarstwa klasycznego, który nie zaśmiał się z żartu Klausa przynajmniej raz” – wspominał Klausa Taglauera prezes Turnieju Czterech Skoczni Alfons Shranz.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz