MAMUCIA SKOCZNIA w ROSJI MOŻLIWA po 2014 ROKU

MAMUCIA SKOCZNIA w ROSJI MOŻLIWA po 2014 ROKU

1.08.2012 r. / 12:55

soczi%20esto sadok%20hill - MAMUCIA SKOCZNIA w ROSJI MOŻLIWA po 2014 ROKUPrezydent Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – Vladimir Slavsky opowiedział portalowi tramplin.perm.ru o rozwoju rosyjskich skoków narciarskich. 

„Od specjalistów dowiedzieliśmy się jak budować najlepsze skocznie narciarskie na świecie. Architekci pomogli nam obiekty zaprojektować, a my teraz staramy się zapewnić całą infrastrukturę wokół kompleksów skoczni. Iztok Pergarec od kilku lat mówi mi, że nadszedł czas, aby zbudować w Rosji obiekt do lotów narciarskich.

Wcześniej jednak musimy skończyć budować te kompleksy skoczni, które są rozpoczęte. Prawie gotowe są obiekty w Soczi, ale w trakcie budowy są także skocznie w Niżnym Tagile i w Czajkowskim.”– powiedział Slavsky.

 

Dyrektor ds. rosyjskich skoków stwierdził jednak, że po Zimowych Igrzyskach w Soczi w 2014 roku możliwa jest budowa mamuciej skoczni narciarskiej w Rosji.

„Myślę, że trzeba myśleć o tym i wybrać odpowiednią lokalizację, prawdopodobnie gdzieś w okolicach Petersburga. Teraz jednak głównym celem jest Olimpiada.” – podkreślił. 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz