ŠPELA ROGELJ: PO ZMIANIE PRZEPISÓW TRUDNIEJ SIĘ LĄDUJE

ŠPELA ROGELJ: PO ZMIANIE PRZEPISÓW TRUDNIEJ SIĘ LĄDUJE

4.08.2012 r. / 00:59

rogelj%20spela%20lot - ŠPELA ROGELJ: PO ZMIANIE PRZEPISÓW TRUDNIEJ SIĘ LĄDUJESłoweńska kadra kobiet w czwartek zakończyła zgrupowanie we włoskim Predazzo. Panie rozpoczną międzynarodową rywalizację w Letnim Grand Prix 14 sierpnia w Courchevel, kiedy to odbędzie się konkurs mieszany, dzień później – rywalizacja indywidualna. Słoweńska skoczkini – Špela Rogelj opowiedziała nam o stanie przygotowań do letniego sezonu.


rogelj%20spela - ŠPELA ROGELJ: PO ZMIANIE PRZEPISÓW TRUDNIEJ SIĘ LĄDUJE
„We Włoszech pracowałam nad poprawą pozycji dojazdowej do progu, która była już znacznie lepsza pod koniec zgrupowania. Testowałam także nowe kombinezony, aby wybrać jeden na konkursy skoków. Czuję naprawdę sporą różnicę w skakaniu w nowych strojach. Trudniej się ląduje, ponieważ mamy większą prędkość, a także średnio ważymy o kilogram więcej [nowe przepisy Body Mass Index – BMI]. Zasady są jednak takie same dla wszystkich, mam nadzieję, że szybko dostosuję się do nowych warunków. Było także trochę wolnego czasu, który spędziliśmy w 'Adrenalin Park’. To było naprawdę fajne, spędzić tam czas z całym zespołem.” – powiedziała Špela Rogelj.

Zapytaliśmy także Słowenkę o sportowe plany na najbliższy czas, a także o szanse słoweńskiej drużyny w zawodach mieszanych.

„Na pewno słoweńska drużyna będzie trudna do pobicia, nie wiem jednak jak do tego rodzaju zawodów przygotowują się inne ekipy. Wierzę jednak, że możemy być najlepsi.

Nie mam specjalnych celów na lato, ponieważ dla mnie zima jest najważniejsza, do niej się teraz przygotowuję. Ale chcę poprawiać swoją technikę i oddawać swoje najlepsze skoki.” – podsumowała sympatyczna Słowenka.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz