ANDERS JOHNSON i PETER FRENETTE EX AEQUO MISTRZAMI USA !

ANDERS JOHNSON i PETER FRENETTE EX AEQUO MISTRZAMI USA !

5.08.2012 r. / 13:16

johnson%20anders%20sp - ANDERS JOHNSON i PETER FRENETTE EX AEQUO MISTRZAMI USA !Wczoraj na skoczni Park City w stanie Utah odbyły się Mistrszostwa USA i kombinacji norweskiej. Zawody o Mistrzostwo USA w skokach narciarskich mężczyzn wygrali Anders Johnson i Peter Frenette, którzy osiągnęli taką samą ilość punktów.

 

 

Oprócz zawodników ze Stanów Zjednoczonych w konkursie brali udział skoczkowie z innych krajów m.in. Czech, Kanady i to właśnie oni, zawodnicy z Kanady – Mackenzie Boyd-Clowes i Mathew Rowley zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsca na podium. Jednakże były to Mistrzostwa USA, więc oficjalnie Mistrzami Stanów Zjednoczonych zostali Anders Johnson (119 ,123.5 m.) i Peter Frenette (121 i 121,5 m.). Obaj zawodnicy zdobyli po 229 punktów. Trzecie miejsce zajął Nicholas Fairall po skokach na odległość 113 i 121,5 metra.

„Po raz pierwszy słyszę, że Mistrzami USA w skokach narciarskich zostali dwaj zawodnicy. To bardzo dobrze, że ja i Peter zostaliśmy zwycięzcami. Skakałem wczoraj na mojej domowej skoczni. W zwycięstwie pomógł mi fakt, że oddałem na tym obiekcie bardzo dużo skoków, czułem, że skacze u siebie. Jestem zadowolony ze swojej postawy.” – podsumował zawody Anders Johnson.

frenette%20peter%20usa%20ski%20jumping - ANDERS JOHNSON i PETER FRENETTE EX AEQUO MISTRZAMI USA !

Po sobotnich zawodach zadowolony był również drugi zwycięzca Peter Frenette:
„To bardzo miłe uczucie dzielić tytuł z Andersem. Przed zawodami zastanawialiśmy się kto zajmie pierwsze miejsce. Dzisiaj obaj byliśmy w formie i mieliśmy podobne warunki. Remis to najlepsze rozwiązanie.”

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW USA w SKOKACH NARCIARSKICH w PARK CITY

Źródło:  my.ussa.org

Podziel się:

Dodaj komentarz