WOLFGANG LOITZL: WIDZĘ SWOJE MIEJSCE w AUSTRIACKIEJ KADRZE „A”

WOLFGANG LOITZL: WIDZĘ SWOJE MIEJSCE w AUSTRIACKIEJ KADRZE „A”

7.08.2012 r. / 19:10

loitzl%20wolfgang%20wisla - WOLFGANG LOITZL: WIDZĘ SWOJE MIEJSCE w AUSTRIACKIEJ KADRZE "A"Wolfgang Loitzl to bez wątpienia jeden z najbardziej doświadczonych skoczków w stawce Pucharu Świata. Przez lata był w cieniu swoich kolegów, jednak i on miał swoje piękne chwile w Pucharze Świata. Eksplozja jego formy przypadła na sezon 2008/2009, w którym wygrał Turniej Czterech Skoczni i kilka konkursów PŚ. Ubiegłe sezony były już przeciwieństwem jego występów z przed czterech lat. Sukcesy odnosił praktycznie tylko w drużynie.

 

 

Nie zmienia to faktu, iż Loitzl jest skoczkiem doświadczonym, z którego zdaniem każdy się liczy. Austriak w wywiadzie dla portalu skispringen.com opowiedział o temacie, który elektryzuje fachowców i kibiców skoków narciarskich, czyli o nowych kombinezonach. 32-letni skoczek opowiedział również o swojej dyspozycji, i rywalizacji o miejsce w kadrze Austrii.

„Jak dla mnie zmiana przepisów dotyczących kombinezonów dokonana przez FIS jest bardzo dobra. Wielu zawodników narzeka teraz na nowe stroje, jednak myślę, że po przyzwyczajeniu się do nich zmienią zdanie. Obecne kombinezony bardzo przylegają do ciała, co dało się zauważyć podczas zawodów Letniego PK oraz Letniej Grand Prix. Jeżeli chodzi o moją osobę to nowe stroje pasują do mojego stylu skakania, dlatego jestem pewny siebie i zmotywowany do nowego sezonu.”– ocenił nowe kombinezony Wolfgang Loitzl.

loitzl%20wolfgang%20ab - WOLFGANG LOITZL: WIDZĘ SWOJE MIEJSCE w AUSTRIACKIEJ KADRZE "A"

Ostatnie lata nie były dla Austriaka łatwe. Zapytany o ten okres czasu i obecną dyspozycję Austriak odpowiedział:

„Ostatnie lata były bardzo różne. Dobre występy przeplatałem słabymi. Nie potrafiłem ustabilizować swojej formy. Musiałem walczyć o miejsce w drużynie narodowej. Szukałem też swojej formy startując w Pucharze Kontynentalnym. Wyniki niestety nie były zbyt dobre. Musiałem jednak zacisnąć zęby i trenować dalej, choć nie było łatwo.”

„Jeśli chodzi o moją obecną formę to jestem zadowolony i pewny siebie. Widzę swoje miejsce w kadrze A i będę o nie walczył. Mimo, że ostatnie lata nie były dla mnie zbyt udane, to wierzę, że moje doświadczenie pomoże mi w rywalizacji z młodszymi kolegami nie tylko w kadrze Austrii, ale także w Pucharze Świata.” – zakończył Loitzl.

Źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz