ZGRUPOWANIE POLAKÓW PRZED LGP w COURCHEVEL

ZGRUPOWANIE POLAKÓW PRZED LGP w COURCHEVEL

kot%20maciek%20sp - ZGRUPOWANIE POLAKÓW PRZED LGP w COURCHEVELPolscy skoczkowie zakończyli w miniony weekend tygodniowe zgrupowanie w Wiśle i Szczyrku. Nasi kadrowicze trenowali przed konkursami Letniego Grand Prix w Courchevel (Francja) i Hinterzarten (Niemcy). 

Na wiślańskiej skoczni im. Adama Małysza i na Skalitem w Szczyrku najlepiej prezentowali się lider LGP Maciej Kot i Dawid Kubacki. Powtarzalnie zaczęli skakać Kamil Stoch, a także Stefan Hula, który potwierdził to dobrymi wynikami w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Kuopio.

kubacki%201000 - ZGRUPOWANIE POLAKÓW PRZED LGP w COURCHEVELZawodnicy mimo początkowych problemów przystosowali się już do nowych strojów. Z dyskwalifikacjami nie powinno być problemów, ponieważ zasadą jest, że kombinezony sprawdzane są zarówno przed, jak i po zawodach, a w razie potrzeby na bieżąco przeszywane. 

Na zawody do Courchevel (15 sierpnia) pojadą: Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus. Prawdopodobnie w takim samym składzie Polacy wystąpią również w Hinterzarten (19 sierpnia).

W konkursach mieszanych (Courchevel – 14 sierpnia, Hinterzarten – 18 sierpnia)   polska drużyna nie wystąpi z powodu braku przedstawicielek żeńskiej reprezentacji.

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz