You are currently viewing JAPONIA WYGRYWA KONKURS MIESZANY PRZED NIEMCAMI I AUSTRIĄ

JAPONIA WYGRYWA KONKURS MIESZANY PRZED NIEMCAMI I AUSTRIĄ

takanshi sara 2 - JAPONIA WYGRYWA KONKURS MIESZANY PRZED NIEMCAMI I AUSTRIĄDrużyna z Japonii w składzie Yuki Ito, Sara Takanashi, Noriaki Kasai, Yuta Watase zwyciężyła w pierwszym konkursie mieszanym w historii – we francuskim Courchevel. Drugie miejsce zajęli Niemcy (Althaus, Graessler, Bodmer, Wank), a na najniższym stopniu podium uplasowali się Austriacy (Iraschko, Seifriedsberger, Zauner, Hayboeck).

Następne lokaty zajęli: Norwegowie, Amerykanie, Włosi, Francuzi, Szwajcarzy i Słoweńcy. Do drugiej serii nie dostali się: Rosjanie, Czesi, Finowie i Kanadyjczycy.

kasai nori ab - JAPONIA WYGRYWA KONKURS MIESZANY PRZED NIEMCAMI I AUSTRIĄKonkurs był bardzo ciekawy, walka o najwyższe lokaty trwała do ostatnich skoków, przed ostatnią grupą skoczków nie było jeszcze pewności kto zwycięży. Ostatecznie dzięki równym skokom, Japończycy w składzie „międzypokoleniowym”, z nastoletnią Mistrzynią Świata Juniorów – Sarą Takanashi i weteranem Noriakimi Kasai, zwyciężyli przed bardzo dobrze prezentującymi się Niemcami i faworytami – Austriakami.

Zawiedli Słoweńcy, którzy zdawali się równą drużyną aspirować do miejsc na podium. O podium powalczyliby Kanadyjczycy gdyby nie pechowa dyskwalifikacja Matthew Rowleya za nieprawidłowy kombinezon. Wiele drużyn mogłoby osiągnąć lepsze wyniki gdyby miało czterech równych sportowców, jednak wyraźnie w każdej z ekip zdarzały sie słabsze próby zabierające szanse na walkę o wyższe lokaty.

Wśród pań wyróżniały się Austriaczki – Daniela Iraschko i Jacqueline Seifriedsberger, a także Amerykanka Jessica Jerome i Japonka Sara Takanashi, a wśród panów – Andreas Wank, Tom Hilde, Yuta Watase i Jan Matura.

Zawodnicy startowali z różnych rozbiegów zmienianych w trakcie konkursu – panie jechały z rozbiegów wyższych.

1. Japonia  930.8 pkt
2. Niemcy  929.9
3. Austria  928.4
4. Norwegia  889.4
5. USA  872.3
6. Włochy  868.8
7. Francja  864.2
8. Szwajcaria  845.3
9. Słowenia  842.7
10. Rosja  405.4
11. Czechy  402.8
12. Finlandia  394.8
13. Kanada  322.5

PEŁNE WYNIKI KONKURSU MIESZANEGO w COURCHEVEL

Warto podkreślić, że był to "debiut" tego typu rywalizacji, więc z pewnością należy podejść do niej z pewnym dystansem. Zawody mieszane pomogą zapewne w promocji skoków żeńskich, a także bardziej zintegrują cały świat skoków narciarskich. Jak powtarzało w wywiadach wiele zawodniczek i zawodników, konkursy mieszane będą przede wszystkim dobrą zabawą i atrakcyjnym widowiskiem dla fanów tego sportu i tak należy je traktować.

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz