ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: CZUŁAM WIELKIE EMOCJE!

ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: CZUŁAM WIELKIE EMOCJE!

 pretorius iraschko seifriedsberger fb - ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: CZUŁAM WIELKIE EMOCJE!Wczoraj w zachwyt cały narciarski świat wprawiła 16-letnia Kanadyjka – Alexandra Pretorius, zwyciężając konkurs Letniego Grand Prix w Courchevel. Wielkości tej wygranej dodaje fakt, że był to dopiero 6 występ młodej skoczkini w zawodach FIS i debiut w LGP. Zapytaliśmy Alexandrę o odczucia po triumfie na skoczni Le Praz HS 96 we Francji:

SkokiPolska: Jakie wrażenia towarzyszyły Tobie po zwycięstwie w tak prestiżowym konkursie jak Letnie Grand Prix Pań?

Alexandra Pretorius: Tak naprawdę jestem jeszcze trochę w szoku. Jestem też bardzo szczęśliwa, że miałam możliwość rywalizować z tak znakomitymi skoczkiniami. To był bardzo ekscytujący i wyrównany konkurs, a mój występ był bardzo zadowalający.

SkokiPolska: Po pierwszej serii i przed ostatnim skokiem, jakie myśli miałaś w głowie? Była presja, czy raczej spokój?

Alexandra Pretorius: Po pierwszej serii byłam bardzo pewna swoich prób. W ostatnich tygodniach oddawałam naprawdę dobre skoki. Na górze skoczni starałam się traktować to jako dobrą zabawę, nie martwiąc się o nic, co mogłoby mnie zdenerwować. Szczerze mówiąc trochę byłam poddenerwowana, kiedy nadszedł czas mojego skoku, a wszystkie zawodniczki przede mną oddały dobre i dalekie skoki. Nie czułam jednak żadnej presji, tylko wielkie emocje.

SkokiPolska: Jakie są Twoje oczekiwania – jako młodej skoczkini – na następne dni, następne konkursy LGP? Będziesz przykładać wagę do rezultatów, czy raczej po prostu cieszyć się ze skoków?

Alexandra Pretorius: Naprawdę nie mam wielkich oczekiwań na ten moment. Mam tylko nadzieję, że w Hinterzarten też będzie dobrze. Staram się po prostu cieszyć tymi doświadczeniami jak to tylko możliwe, moje dobre skoki są do tego dodatkowym bonusem.

Dotychczasowe występy Alexandry Pretorius w zawodach międzynarodowych rangi FIS:

Data    Miejscowość (skocznia)    Ranga zawodów    Miejsce
15.08.2012 r.    Courchevel (HS 96)    LGP (SGP) ind.    1
14.08.2012 r.    Courchevel (HS 96)    LGP (SGP) – mix team 13
15.07.2012 r.    Villach (HS 98)    FIS Cup – ind. 2
14.07.2012 r.    Villach (HS 98)    FIS Cup – ind. 3
03.01.2012 r.    Canada Olympic Park (HS 95)    FIS Race – ind. 8
01.01.2012 r.    Canada Olympic Park (HS 95)    FIS Race – ind. 7

 

 

 

 

 

informacja własna

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz