ALEXANDER STÖCKL o NORWESKIEJ DRUŻYNIE MIESZANEJ: WCIĄŻ MAMY DUŻO DO ZROBIENIA

ALEXANDER STÖCKL o NORWESKIEJ DRUŻYNIE MIESZANEJ: WCIĄŻ MAMY DUŻO DO ZROBIENIA

stoeckl%20alex%20sp%20wisla - ALEXANDER STÖCKL o NORWESKIEJ DRUŻYNIE MIESZANEJ: WCIĄŻ MAMY DUŻO DO ZROBIENIANorweska drużyna mieszana zajęła we wczorajszym konkursie w Hinterzarten 7 miejsce. Wcześniej – w Courchevel Norwegowie byli 4. Lokaty te z pewnością nie zadowalają kibiców tej reprezentacji, tym bardziej, że ambicje zawodników są z pewnością wyższe. Zarówno we Francji, jak i w Niemczech tamtejszy team wystartował w składzie: Anette Sagen, Line Jahr, Andreas Stjernen i Tom Hilde.

O tej rywalizacji wypowiedział się trener norweskiej kadry – Alexander Stoeckl:

„Konkursy mieszane to ciekawy rodzaj rywalizacji dla nas, jak i dla widzów. Dowiedzieliśmy się jednak, że my mamy wciąż dużo do zrobienia, aby być najlepszymi w tego typu zawodach. Chłopaki skakali na dobrym poziomie, ale dziewczyny wciąż borykają się z brakiem formy.”

jahr line kd - ALEXANDER STÖCKL o NORWESKIEJ DRUŻYNIE MIESZANEJ: WCIĄŻ MAMY DUŻO DO ZROBIENIA

„Ostatnie skoki tak naprawdę nie pokazały całego potencjału drużyny, jednak nawet w przypadku lepszego występu pań, byłoby trudno pokonać najlepszych. Musimy bliżej współpracować i pomagać sobie, aby nasze występy były coraz lepsze i podnieść ducha zespołu. Badzo tego oczekuję i jestem przekonany, że będziemy prezentować się lepiej w zimie.” – podumował austriacki trener Norwegów.

Stoeckl nawiązał tym samym do współpracy kadry mężczyzn i kobiet, która miała już miejsce tego lata. Norwegowie mieli wspólne zgrupowanie, które miało poprawić technikę skoków pań.

Przypomnijmy, że następny konkurs mieszany odbędzie się na początku sezonu zimowego w Lillehammer (23.11.2012 r.).

informacja własna


 

Podziel się:

Dodaj komentarz