CEL: MISTRZOSTWA ŚWIATA. MORGENSTERN I KOCH PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU NA SKOCZNI W PREDAZZO

CEL: MISTRZOSTWA ŚWIATA. MORGENSTERN I KOCH PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU NA SKOCZNI W PREDAZZO

morgi kd - CEL: MISTRZOSTWA ŚWIATA. MORGENSTERN I KOCH PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU NA SKOCZNI W PREDAZZOFani skoków, śledzący przygotowania do kolejnego sezonu skoków i regularnie oglądający zmagania Letniego Grand Prix z pewnością zauważyli brak w stawce najlepszych skoczków austriackich. Dwóch z nich: Thomas Morgenstern i Martin Koch „odpuściło” sobie letnie skakanie, na rzecz dłuższych przygotowań do sezonu zimowego, a przede wszystkim do jego głównej imprezy: Mistrzostw Świata. Odbędą się one w Predazzo, tam też trenują obecnie skoczkowie z alpejskiego kraju.

Cieszymy się, że niedługo rozpocznie się nowy sezon; nie możemy już się doczekać. Mamy nadzieję, że szczyt formy przyjdzie właśnie na Mistrzostwa Świata w Predazzo” - mówi Thomas Morgenstern. Jeden z asów Pointera nie zaliczy ubiegłego sezonu do udanych. Nie dziwi więc, że w tym nadchodzącym chce pokazać na co go stać. „Wydaje mi się, że latem trenowałem zbyt wiele i startowałem w zbyt wielu konkursach letnich. Tym razem skupiam się już wyłącznie na zimie”- dodaje.

koch martin kd - CEL: MISTRZOSTWA ŚWIATA. MORGENSTERN I KOCH PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU NA SKOCZNI W PREDAZZO

Martin Koch, co roku walczący o Małą Kryształową Kulę za loty również liczy, że spodziewana forma przyjdzie na włoskiej skoczni. Jako zespół Austriacy od lat nie mają sobie równych, jednak Koch woli być ostrożny. „Ostatni sezon pokazał, że konkurencja nie śpi. Norwegowie są zawsze silni, rosnące w siłę Niemcy, czy rewelacyjnie spisujący się latem Japończycy również będą się liczyć. Z pewnością trzeba będzie walczyć o medale, liczymy także na naszych kibiców, którzy przyjadą z naszego kraju ”.

źródło: skispringen.com 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz