JOHAN REMEN EVENSEN: MARZĘ o POWROCIE DO SKOKÓW
Johan Remen Evensen (fot. Kata Deak)

JOHAN REMEN EVENSEN: MARZĘ o POWROCIE DO SKOKÓW

evensen jr kd - JOHAN REMEN EVENSEN: MARZĘ o POWROCIE DO SKOKÓWW lutym 2011 roku na skoczni Vikersundbakken Norweg Johan Remen Evensen ustanowił nowy rekord świata w długości lotu – 246,5 metra. Niecały rok później na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej ogłosił zakończenie kariery, czym zaskoczył cały sportowy świat. Teraz w norweskich mediach (portal Dagbladet.no) pojawiła się nowa zaskakująca informacja. Evensen bardzo chciałby wrócić do skoków.

Ówczesna decyzja o przedwczesnym zakończeniu kariery odbiła się wielkim echem w mediach. Evensen był typowany do jednego z kandydatów do medali Mistrzostw Świata w Lotach na tym samym obiekcie, na którym ustanowił rekord świata. Jak sam później przyznał miał problemy z utrzymaniem właściwej wagi, która w skokach jest dość restrykcyjna. "Mógłbym zagłodzić się na śmierć, ale organizm powiedział mi, że już wystarczy". - wyznał.

evensen jr lot kd - JOHAN REMEN EVENSEN: MARZĘ o POWROCIE DO SKOKÓWOkazuje się jednak, że po sześciu miesiącach "sportowej emerytury" które pozwoliły mu odpocząć, jest znowu optymistą. "Wewnętrznie marzę o powrocie, ale mój organizm musi najpierw pracować tak jak powinien. Jeśli powrócę to nie po to, aby 'kręcić się' wokół skoków, ale po to, aby skakać tak daleko jak to możliwe." - podkreślił Evensen.

Co ciekawe, nie jest to jedyna możliwość powrotu Norwega do 'świata skoków narciarskich'. Już wcześniej otrzymywał oferty współpracy od telewizji sportowych, m.in. od Eurosportu, jednak mając w perspektywie wiele dalekich i męczących podróży - odmówił. Mimo, że organizm rekordzisty świata się zregenerował, on sam wyklucza powrót już w czasie sezonu zimowego 2012/2013.

Dyrektor sportowy Norweskiego Związku Narciarskiego - Clas Brede Brathen stwierdził, że istnieje możliwość aby Evensen nawiązał współpracę z norweskim sztabem szkoleniowym, ale tylko w przypadku, kiedy nie będzie się to wiązało z walką o własny powrót do Pucharu Świata. "Johan ma dużo wiedzy, którą możemy wykorzystać. Ale to zależy tylko od jego własnej motywacji". - powiedział Brathen.    

Warto zaznaczyć, że zdarzali się już zawodnicy, którzy z własnego wyboru robili sobie roczną przerwę mimo wcześniejszych deklaracji o zakończeniu kariery, jak chociażby Janne Ahonen, czy Anders Jacobsen.

Źródło: dagbladet.no / skijumping-info.de

Podziel się:

Dodaj komentarz