AUSTRIACKIE TALENTY WALCZYŁY O MISTRZOSTWO KRAJU W VILLACH

AUSTRIACKIE TALENTY WALCZYŁY O MISTRZOSTWO KRAJU W VILLACH

villach alpenarena skisprungschanzen - AUSTRIACKIE TALENTY WALCZYŁY O MISTRZOSTWO KRAJU W VILLACHMistrzostwa inaczej zwane OMV Austriacup Jugend odbyły się 25 i 26 sierpnia na średniej skoczni w Villach. Odbyły się w czterech kategoriach: jedna dla skoczkiń- juniorki, i trzy dla skoczków: młodzież, juniorzy i otwarta licząc od najmłodszej. Czy wśród tych zawodników i zawodniczek z alpejskiego kraju są talenty na miarę Thomasa Morgensterna, Gregora Schlierenzauera czy Danieli Iraschko?

Wśród juniorek i juniorów przeważali ci urodzeni w 1996 i 1997 roku, a więc 15-sto i 16-stolatkowie! Wśród pań równych sobie nie miała reprezentująca Salzburg Chiara Hoelzl, wyprzedzając kolejną zawodniczkę najpierw o 21,5 pkt ( 81 i 86 metrów), a w niedzielę o 18,5 pkt (81,5 m i 85m). Na średniej skoczni to wręcz przepaść. W sumie w rywalizacji brało udział 8 pań.

roider cornelia - AUSTRIACKIE TALENTY WALCZYŁY O MISTRZOSTWO KRAJU W VILLACHZ młodzieżowców (roczniki 96 i 97) najlepsi okazali się Simon Greiderer (Tyrol), Dustin Hopfgartner i Maximilian Steiner ( oboje Oberosterreich). W obu konkursach zajmowali miejsca w takiej właśnie kolejności. W sobotę Tyrolczyk nie dał szans rywalom (przewaga 25,5 pkt), w niedzielę konkurs był bardziej wyrównany. Jako jedyny przekraczał na weekendzie w obu konkursach barierę 90 metrów.

Wśród juniorów w sobotę wygrał Bjorn Koch z Tyrolu (96,5 i 98 m),a w niedzielę, tylko po jednej serii konkursowej, Clemens Aigner, również Tyrolczyk. (94 m). Panowie są z rocznika 93, takie sukcesy mogą ich bardzo szybko wypromować, choć konkurencja w Austrii jest przecież najtrudniejsza z możliwych.
W obu kategoriach brało udział 21 chłopców.
W ostatniej kategorii wzięło udział tylko czterech zawodników. Wśród nich byli mający występy w pojedynczych zawodach PŚ Markus Eggenhofer i Thomas Diethart. Dwukrotnie miusieli oni uznać wyższość Markusa Schiffnera, lidera klasyfikacji letniego FIS Cup panów.

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz