DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: MAM KONKRETNY PLAN NA SWOJE SKOKI

DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: MAM KONKRETNY PLAN NA SWOJE SKOKI

kubacki dawid sp wm - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: MAM KONKRETNY PLAN NA SWOJE SKOKIDawid Kubacki będzie mógł zaliczyć japońskie konkursy Letniej Grand Prix do udanych. W Hakubie zajął 5. i 3. miejsce co dało polskiemu skoczkowi awans na 4. lokatę w generalnej klasyfikacji cyklu. Dzięki temu opinie o letnich występach Dawida mogą być do tej pory bardzo pozytywne – doliczając do tego świetne skoki w Letnim Pucharze Kontynentalnym.

O ocenę zapytaliśmy samego zainteresowanego. Oto co powiedział:

„Wrażenia po zawodach w Hakubie są niezłe. Nie jestem jednak zadowolony ze wszystkich swoich skoków, szczególnie te w pierwszych seriach zawodów nie były takie jak powinny być, ale teraz już wiem czym było to spowodowane i w najbliższym czasie nad tym będę głównie pracował.

W tym roku w lecie skacze mi się dobrze, ale wynika to z tego że mam konkretny plan i wizję na swoje skoki i jestem przekonany że również w zimie będzie on bardzo dobrze działał.”

Jak już wiadomo od zawodów w Courchevel sędziowie zrezygnowali z ustalania „korytarza powietrznego” – teraz zawodnicy skaczą w takich warunkach na jakie trafią.

„Na szczęście nie było jeszcze na zawodach aż tak złych warunków żeby komuś się coś stało. Uważam że to jest bardzo niedobre i przekonaliśmy się o tym chociażby w Japonii gdzie czołowa szóstka z pierwszej serii, w drugiej kolejce skakała w tak niekorzystnych warunkach że nie mieli szans na walkę o czołowe miejsca. Także ja już nie wiem w jakim kierunku brną te przepisy.” – skomentował Kubacki.

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz