TOM HILDE OCENIA SWÓJ WYSTĘP w HAKUBIE

TOM HILDE OCENIA SWÓJ WYSTĘP w HAKUBIE

hilde tom sp wisla wm - TOM HILDE OCENIA SWÓJ WYSTĘP w HAKUBIEW czasie tegorocznego Letniego Grand Prix, Tom Hilde prezentuje jak dotąd dobrą formę i zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jednak w Hakubie tak dobrze mu nie poszło. Zajął dopiero 17. i 10. miejsce.

„Mogę z pewnością powiedzieć, że 17. i 10. miejsce nie było tym, czego oczekiwałem podczas podróży do Japonii.”napisał na swoim blogu.

 

Hilde ma mieszane odczucia co do oddanych skoków, szczególnie tych w pierwszym konkursie:

„Skoki treningowe były na prawdę dobre i aktualnie startuję na dość wysokim, stałym poziomie, ale w pierwszym konkursie zrobiłem parę błędów, ktorych nie popełniałem od długiego czasu i skończyłem na 17. miejscu.”

Podczas drugiego konkursu Norwegowi poszło lepiej i po pierwszej serii z wynikiem 119 m plasował się na trzeciej pozycji. Niestety w drugiej serii poszło mu gorzej (111,5 m) i ostatecznie był 10.

„Byłem trzeci po pierwszej serii i jestem dumny z faktu, iż udało mi się przerwać złą passę nieudanych skoków w Hakubie. W serii finałowej po prostu miałem pecha i nie miałem szans na lepszy wynik(…). Wierzę jednak, że w najbliższym czasie moje skoki będą wyrównane” – dodał optymistycznie Hilde.

Źródło: tom-hilde.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz