You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK o KORYTARZU POWIETRZNYM, NOWYCH KOMBINEZONACH i MISTRZOSTWACH POLSKI w WIŚLE

ŁUKASZ KRUCZEK o KORYTARZU POWIETRZNYM, NOWYCH KOMBINEZONACH i MISTRZOSTWACH POLSKI w WIŚLE

kruczek lukasz hala sp wm - ŁUKASZ KRUCZEK o KORYTARZU POWIETRZNYM, NOWYCH KOMBINEZONACH i MISTRZOSTWACH POLSKI w WIŚLETrener polskiej kadry Łukasz Kruczek na łamach portalu pzn.pl podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi m.in. braku „korytarza powietrznego” podczas zawodów Letnigo Grand Prix oraz procesu adaptacji skoczków do nowych kombinezonów. Opowiedział też o nadchodzących Mistrzostwach Polski, które odbędą się już 1 i 2 września (sobota i niedziela) w Wiśle.

"Od Courchevel skaczemy bez korytarza. Jak kto trafi, w takich warunkach startuje. To sprawia, że zawody są bardziej loteryjne. Uważam, że korytarz powinien zostać przywrócony. Brak korytarza to dyskusyjna sprawa." - ocenia trener polskiej kadry.

O kombinezonach: "Reakcje zawodników na nowe kombinezony są różne, cały czas słyszy się o trudnościach w dopasowaniu się do nowego sprzętu. Jedno jest natomiast pewne – na razie nie widać, żeby ktoś kombinował. Zawodnicy z większymi lub mniejszymi problemami, ale ogólnie dostosowali się do nowych kombinezonów i w tej chwili etap adaptacji jest już za nami."

wisla malinka wm - ŁUKASZ KRUCZEK o KORYTARZU POWIETRZNYM, NOWYCH KOMBINEZONACH i MISTRZOSTWACH POLSKI w WIŚLEO Mistrzostwach Polski: "To są dla kadrowiczów kolejne zawody po drodze, w trakcie przygotowań do zimy. Dla klubów są jednak jednymi z ważniejszych. (...) Na pewno kadra w mistrzostwach weźmie udział w komplecie.

Jeśli chodzi o dalsze przygotowania, to po Mistrzostwach Polski zawodników czeka tydzień przerwy z lekkim treningiem, jednym dniem na skoczni, a 10 września wybieramy się do Predazzo na skocznię, na której tej zimy będą rozgrywane Mistrzostwa Świata."

Wszystkie wypowiedzi trenera Łukasza Kruczka na powyższe tematy można przeczytać na stronie Polskiego Związku Narciarskiego (LINK).

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz