You are currently viewing CLAS BREDE BRÅTHEN: POMINIĘCIE KORYTARZA POWIETRZNEGO TO WIELKI POSTĘP SKOKÓW NARCIARSKICH

CLAS BREDE BRÅTHEN: POMINIĘCIE KORYTARZA POWIETRZNEGO TO WIELKI POSTĘP SKOKÓW NARCIARSKICH

clas brede braathen oslo2011.no - CLAS BREDE BRÅTHEN: POMINIĘCIE KORYTARZA POWIETRZNEGO TO WIELKI POSTĘP SKOKÓW NARCIARSKICHNie cichną spekulacje w sprawie „korytarza powietrznego”, a także pomiaów wiatru i przeliczników, o których mówi się szczególnie dużo, od czasu ostatniego konkursu w Hakubie. W ciągu ostatnich lat, bywały sytuacje, że konkursy niesamowicie się przedłużały, momentami tylko po to, aby zakończyć je już po pierwszej serii. Tym razem, głos w tej sprawie zabrał Clas Brede Bråthen, dyrektor sportowy ds. norweskich skoków narciarskich, dwukrotny Mistrz Norwegii.

„Początkowe punkty za wiatr miały powodować, że konkursy staną się bardziej sprawiedliwe. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że skoki to sport, uprawiany na „świeżym powietrzu” . Nie ma powodu, aby martwić się o szanse. Nie zatrzymasz meczu piłki nożnej, tylko dlatego, że jednej drużynie wiatr mocniej wieje w twarz.” – mówi Bråthen w rozmowie z Dagbladet.no, i dodaje – „Dzięki pominięciu „korytarza powietrznego”, nie narażamy się na długie czekanie. To wielki postęp dla skoków narciarskich.”

Przypomnijmy, że trener Reprezentacji Polski, Łukasz Kruczek, a także nasz kadrowicz – Dawid Kubacki wypowiadali się na temat skakania w warunkach bardzo loteryjnych, bardzo sceptycznie.

Źródło: dagbladet.no

 

Podziel się:

Dodaj komentarz