JUDEZ I POGRAJC ZWYCIĘŻAJĄ w ZAWODACH KRAJOWYCH w SŁOWENII

JUDEZ I POGRAJC ZWYCIĘŻAJĄ w ZAWODACH KRAJOWYCH w SŁOWENII

judez dejan sp wm - JUDEZ I POGRAJC ZWYCIĘŻAJĄ w ZAWODACH KRAJOWYCH w SŁOWENIINajbliższe zawody cyklu Letniego Grand Prix odbędą się dopiero 22 września w kazachskich Ałamatach, toteż jest odpowiedni moment na to, by rozgrywać krajowe mistrzostwa w poszczególnych państwach. W Słowenii zostały one rozegrane w niedzielę (26.08.) i środę (29.08.), w ramach serii "Cup Cockta" na normalnej skoczni Bauhenk w Kranju.

Niedzielny konkurs został rozstrzygnięty już w pierwszej serii z powodu obfitych opadów deszczu. Zwyciężył Andraz Pograjc z klubu SSK Costella Ilirija z odległością 101,5 m i ilością 118,2 punktów przed rekordzistą tego obiektu - Peterem Prevcem, który skoczył 100 m i zdobył 114,5 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się klubowy kolega Pograjca, Ziga Madl, który miał tylko 0,5 punktu straty do drugiego Prevc'a.

Wyniki niedzielnego konkursu można zobaczyć TUTAJ

prevc peter sp wm - JUDEZ I POGRAJC ZWYCIĘŻAJĄ w ZAWODACH KRAJOWYCH w SŁOWENIIŚroda okazała się dniem Dejana Judeza, których po dwóch dpbrych i równych skokach na odległość 104,5 oraz 105 m uplasował się na czele stawki. Za nim wylądował, również drugi w niedzielnym konkursie, Peter Prevc. Trzecie miejsce należało do Matica Kramarsica będącego przed Primozem Piklem, Gasperem Bartolem i Rokiem Urbancem. Niedzielny triumfator - Andraz Pograjc, nie brał udziału w drugim konkursie.

Pełne wyniki środowych zawodów można zobaczyć TUTAJ

Źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz