You are currently viewing MŁODE AUSTRIACKIE TALENTY TRENUJĄ POD OKIEM MISTRZÓW!

MŁODE AUSTRIACKIE TALENTY TRENUJĄ POD OKIEM MISTRZÓW!

morgenstern kd - MŁODE AUSTRIACKIE TALENTY TRENUJĄ POD OKIEM MISTRZÓW!Jak wszyscy wiemy, Austria już od kilku dobrych lat przoduje w walce o najwyższe trofea w skokach narciarskich. Można powiedzieć, iż jest potęgą w tym sporcie. Pozostaje jednak zadać sobie ważne pytanie: „Dlaczego tak się dzieje?” Odpowiedź na nie jest w gruncie rzeczy bardzo prosta.

Chłopcy i dziewczęta są już od najmłodszych lat „zarażani” magią tego wyjątkowego sportu. Powstają organizacje i kluby młodzieżowe, inwestujące w talenty, które pewnego dnia mogą przebojem „wedrzeć” się do najbardziej prestiżowych zawodów Pucharu Świata.

Przykładem może być projekt Andreas’a Goldberger’a nazwany „Goldi Talente Cup”, powstały po zakończeniu kariery tego wybitnego, trzykrotnego zdobywcy Pucharu Świata. Popularny „Goldi” zachęca dzieci i młodzież do udziału w różnego rodzaju obozach i zawodach, dzięki którym mogą spróbować swoich sił, jako skoczkowie. Andreas podkreśla również, że to niepowtarzalny sposób, by zaistnieć w tym sporcie, pokazać się i wypromować swoją osobę. Zapewnia, że „małe orły z wielkimi marzeniami” z pewnością nie będą żałować udziału w takim obozie.

Ostatnie letnie zgrupowanie miało miejsce w dniach od 26 do 30 sierpnia. Oprócz treningu pod okiem Goldberger’a i pięciu innych Austriackich szkoleniowców, na młodych czekało jeszcze wiele atrakcji, między innymi spotkanie i wspólne grillowanie z mistrzem olimpijskim i mistrzem świata – Thomas’em Morgenstern’em.

„Poznałem wczoraj przyszłość skoków narciarskich na letnim obozie Goldi Talente Cup. Miałem dużo zabawy z małymi orłami!” – Thomas podzielił się taką właśnie informacją na facebook’u, udostępniając jednocześnie swoje zdjęcie z młodymi lotnikami. Patrząc na tę fotografię, można jednoznacznie stwierdzić, iż zarówno poznanie Austriaka, jak i sam udział w projekcie, dały dzieciom mnóstwo powodów do zadowolenia i satysfakcji.
Oby tak dalej!

Źródło: goldi-cup.at / thomasmorgenstern.com

Podziel się:

Dodaj komentarz