You are currently viewing ADAM MAŁYSZ: JAK TYLKO MOGĘ, SŁUŻĘ RADĄ
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

ADAM MAŁYSZ: JAK TYLKO MOGĘ, SŁUŻĘ RADĄ

malysz adam sp wm - ADAM MAŁYSZ: JAK TYLKO MOGĘ, SŁUŻĘ RADĄAdam Małysz w specjalnej rozmowie z portalem pzn.pl mówi o pomocy, której stara się udzielać młodym zawodnikom, zmianach wprowadzonych w skokach narciarskich oraz o własnych planach na kolejne rajdy samochodowe.

Małysz krytycznie wypowiada się na temat zlikwidowania korytarzy powietrznych, stwierdza, że jest to wygodniejsze dla jury i organizatorów konkursów, ale na pewno nie dla skoczków, którzy w tej sytuacji mogą dostać zgodę na skok w niedogodnych warunkach. Orzeł z Wisły mówi również, że skoki straciły na wartości gdy wprowadzono zmiany takie jak zmiana belek, odliczanie i dodawanie punktów za wiatr i belkę. Wspomina, że kibice czasami z trudnością odnajdują się we wszystkich przeliczeniach, a czasami nawet zawodnicy i specjaliści.

Zapytany o faworyta Mistrzostw Polski, zdecydowanie odpowiada, że był nim Maciej Kot, mówił o nim: „On w tym momencie jest liderem zespołu. Miejmy nadzieję, że tak zostanie też w zimie. Kamil cały czas robi postępy, ale jego skoki nie są jeszcze na tyle dobre, żeby wyprzedzić Maćka. Maciek skacze swoje.” Małysz pochwalił także juniorów i mówi, że wszyscy zawodnicy przyzwyczajają się do zmian i robią postępy.

maysz adam kata - ADAM MAŁYSZ: JAK TYLKO MOGĘ, SŁUŻĘ RADĄZapytany o swoją obecność na zawodach krajowych lub zagranicznych odpowiada – „Zobaczymy. Jest to uzależnione od dyscypliny, którą teraz uprawiam. Sporo czasu temu poświęcam. I tak jestem obecny na skoczni częściej niż w zeszłym roku. Jak tylko mogę, służę radą.” Adam Małysz wspomina również o współpracy z kadrą młodzieżową: „Chłopcy mają swoich trenerów, z nimi współpracują, trudno się im wtrącać, dawać rady, czy coś sugerować. Bardziej podpowiadam coś trenerom.”

Ze śmiechem odpowiada również na pytanie o Puchar Świata w Wiśle i brak swojej obecności na nim – „Będę trzymał kciuki za naszych w ciepłych krajach, mam nadzieję, że oni za mnie też. Zazwyczaj Puchar Świata w Zakopanem był końcem miesiąca, teraz się tak stało, że jest zaraz po Turnieju Czterech Skocznie. Będę sercem.”

Były skoczek mówi również o swoich planach na nadchodzący czas, wśród których znajdują się starty w takich imprezach rajdowych jak Baja Poland odbywający się w Szczecinie oraz uczestnictwo w mistrzostwach Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Orzeł z Wisły zapytany o zainteresowanie kibiców, odpowiada iż część z nich jeździ na rajdy i obserwuje dalszy rozwój jego kariery w innej dyscyplinie.

pzn.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz