WALTER HOFER: „PUCHAR ŚWIATA TYLKO W ZIMIE!”

WALTER HOFER: „PUCHAR ŚWIATA TYLKO W ZIMIE!”

hofer w. sp wm - WALTER HOFER: „PUCHAR ŚWIATA TYLKO W ZIMIE!”

Od dłuższego czasu w świecie skoków narciarskich, oprócz rozważań na temat wprowadzenia nowych kombinezonów, dominuje temat wydłużenia rozgrywek Pucharu Świata na okres lata i jesieni. Do zwolenników całorocznego cyklu Pucharu Świata należy m.in. dyrektor sportowy Niemieckiego Zwiazku Narciarskiego Horst Huettel. Inne zdanie w tej kwestii ma Międzynarodowa Federacja Narciarska na czele z jej dyrektorem Walterem Hoferem.

„Jest to bardzo ciekawy pomysł. Całoroczne rozgrywanie Pucharu Świata zapełni latem czas większej bezczynności, który następuje tuż po zimie. Letnie rozgrywki pucharowe będą miały też większy prestiż niż cykl Grand Prix”– wypowiadał się kilka dni temu Huettel na stronie serwisu skispringen.com.

Nastroje wśród zwolenników wydłużonego PŚ studzi na łamach tegoż serwisu Walter Hofer. Po długiej dyskusji w gronie przedstawicieli FIS-u (zdania były podzielone), Federacja uznała, że póki co nie wprowadzi tego rozwiązania w życie. „Obecnie nie będziemy rozważać tej opcji, Puchar odbywać się będzie wyłącznie w zimie”– dodaje. 

źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz