You are currently viewing IGOR MEDVED: ZMIANY STANOWIĄ WYZWANIE

IGOR MEDVED: ZMIANY STANOWIĄ WYZWANIE

medved igor main - IGOR MEDVED: ZMIANY STANOWIĄ WYZWANIEMający dopiero 31 lat, Igor Medved to z pewnością człowiek z wielką pasją i chęcią do odnajdywania coraz to nowych talentów w świecie słoweńskich skoków narciarskich. Teraz, trenując kadrę B, wkłada w swoją pracę całe serce.
W wywiadzie obrazuje on dokładnie obecną sytuację na arenie słoweńskich skoków. Z chęcią odpowiada na wszelkie pytania, zarówno te dotyczące zawodników, jak i jego samego.

Nie jest sekretem, iż po odejściu głównego trenera Matjaza Zupana, będący wtedy jego asystentem Medved, chciał również odejść. Nie zrobił tego jednak, lecz rozpoczął szkolenie kadry B. Zapytany o motywację takowej decyzji, powiedział: „Prowadzenie kadry B i zaczynanie od nieco niższego poziomu oraz próba odniesienia sukcesu samemu – to było główne wyzwanie, które podjąłem.”

medved igor berkutschi - IGOR MEDVED: ZMIANY STANOWIĄ WYZWANIEOkazuje się także, iż młody trener nadal studiuje na uniwersytecie w Ljubljanie. Pogodzenie nauki oraz wymagającej czasu i zaangażowania pracy nie może być sprawą łatwą. Sam potwierdza: „Szło mi całkiem dobrze, zanim zacząłem pracę trenera, ale potem nagle zatrzymałem się w miejscu i wydaje mi się, że od dwóch lat pozostaje na tym samym etapie.”

Medved komentuje też postawę zawodników, których obecnie ma pod swoją opieką. Wierzy, że wśród młodych skoczków jest wielu, którzy w przyszłości mają szansę na znalezienie się w kadrze A i osiąganie wysokich wyników. Podkreśla jednak, że trzeba czasu i cierpliwości, a przede wszystkim ogromu pracy, który kiedyś może zaowocować upragnionym sukcesem.

Nie mogło obyć się bez pytania o nowe kombinezony i dostosowywanie się poszczególnych zawodników do tych, bądź co bądź, znaczących zmian. Szkoleniowiec odpowiada nieco rozbawiony: „Dobrze bawiliśmy się przy tym. Wielu skoczków nagle skakało jak nowicjusze. Jednak nie popadaliśmy w depresję po treningach, uważaliśmy to za wyzwanie.”

Całość tego interesującego wywiadu, możemy przeczytać TUTAJSerdecznie zapraszamy!

Źródło:berkutschi.com 

Podziel się:

Dodaj komentarz