You are currently viewing PK PAŃ: IRASCHKO NOKAUTUJE RYWALKI w LILLEHAMMER

PK PAŃ: IRASCHKO NOKAUTUJE RYWALKI w LILLEHAMMER

iraschko daniela mguf main - PK PAŃ: IRASCHKO NOKAUTUJE RYWALKI w LILLEHAMMERPodczas pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer na skoczni HS 100 dominowała Austriaczka Daniela Iraschko, która oddała w obu seriach skok na odległość 97 metrów, tym samym zdobywając łączną notę 255 punktów co dało jej niewątpliwe zwycięstwo. Sama skoczkini mówi, że treningi tego lata okazały się dla niej wyjątkowo owocne. W swojej wypowiedzi zawodniczka żartobliwie wspomina również o planach na jutrzejszy konkurs „Jutro chciałabym oddać skok na 107 metrów.”

 


seifriedsberger jac main - PK PAŃ: IRASCHKO NOKAUTUJE RYWALKI w LILLEHAMMER
Drugi stopień na podium należał również do zawodniczki z Austrii, była nią Jacqueline Seifriedsberger,
która oddała skoki na odległość 89 i 91 metrów, zdobywając łączną notę 228,5 punkta. Sama skoczkini wypowiedziała się na temat swoich wyników „Jestem zadowolona z dzisiejszego występu. Pierwszy skok nie był najlepszy, ponieważ miałam trudności związane z warunkami. Drugi skok był znacznie lepszy. Jutro postaram się skoczyć jeszcze lepiej i może stanę na szczycie podium.”

Na półmetku konkursu zdawało się, że walka o trzecie miejsce odbędzie się między Mają Vtic a Anją Tepes ze Słowenii, niestety obie zawodniczki nie dały rady i zakończyły rywalizację na dalszych miejscach, a najniższy stopień podium zajęła Finka Julia Kykkaenen. Zawodniczka, która oddała skoki na odległość 77,5 i 80,5 metra awansując z szóstego miejsca, zakończyła konkurs ze 177 punktami. Sama skoczkini mówi „Pierwszy skok mógł być lepszy, ale to nie wina warunków. Wiatr był dobry i mam nadzieję, że jutro będzie podobnie, ponieważ moim celem jest oddać dwa dobre skoki.”

Niestety formy nie pokazały Norweskie skoczkinie, najlepsza z nich 18-letnia Maren Lundby zajęła 14. miejsce. Od dobrej strony pokazały się Kanadyjki, aż trzy z nich znalazły się w czołowej „10” (Pretorius, Tanaka, Henrich).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU (ewoxx)

Kolejny konkurs kobiet w norweskim Lillehammer już jutro o godzinie 12.00.

berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz