PLANICA NORDIC CENTER GOTOWE w PAŹDZIERNIKU, PETERKA TYPOWANY DO PIERWSZEGO SKOKU

PLANICA NORDIC CENTER GOTOWE w PAŹDZIERNIKU, PETERKA TYPOWANY DO PIERWSZEGO SKOKU

planica Jaka Lopatič - PLANICA NORDIC CENTER GOTOWE w PAŹDZIERNIKU, PETERKA TYPOWANY DO PIERWSZEGO SKOKUPrace budowlane na kompleksie skoczni w słoweńskiej Planicy powoli zmierzają ku końcowi. „Planica Nordic Center” będzie składała się z obiektów HS 135 i HS 105 (odpowiednio K120 i K95), pięciu obiektów juniorskich (HS 84, HS 66, HS 45, HS 30 i HS 15) oraz zrekonstruowanej skoczni mamuciej, na której być może będzie możliwość oddania skoku na odległość 270 metrów.

 
W planach ukończenie skoczni dużej i normalnej zaplanowano na wiosnę tego roku, jednak różnorakie problemy przesunęły ten termin na jesień. Obiekty są już praktycznie gotowe i inauguracyjne skoki testowe zaplanowane zostały na pierwszy weekend października. Wtedy też zostaną rozegrane Mistrzostwa Słowenii. Największa ze skoczni, mamucia Velikanka, nie jest gotowa by oddawać na niej skoki w najbliższym czasie, do położenia została jeszcze warstwa igelitowa. Za dwa tygodnie planowany jest przegląd techniczny.

„Zawodnicy z niecierpliwością czekają aż obiekty będą gotowe i będzie można oddawać na nich pierwsze skoki „ – mówi dyrektor zawodów w Planicy, Jelko Gros.

Peterka Primoż siol.net - PLANICA NORDIC CENTER GOTOWE w PAŹDZIERNIKU, PETERKA TYPOWANY DO PIERWSZEGO SKOKUPozostaje jeszcze kwestia wyboru skoczka narciarskiego, który jako pierwszy oddałby skok na nowych obiektach. W kuluarach mówi się, że będzie to najwybitniejszy skoczek Słowenii, Primoż Peterka. Zawodnik będzie mógł wybrać z którego obiektu skoczy, najprawdopodobniej będzie to skocznia normalna o HS 105.

„Będzie dla mnie wielkim zaszczytem jeśli będę mógł wykonać pierwszy skok na tym nowym obiekcie” – powiedział Peterka słoweńskiemu portalowi siol.net.

Postępy w pracach budowlanych na słoweńskich skoczniach można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: siol.net

Podziel się:

Dodaj komentarz