STOCH: MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDĘ w TRÓJCE NAJLEPSZYCH SKOCZKÓW ŚWIATA

STOCH: MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDĘ w TRÓJCE NAJLEPSZYCH SKOCZKÓW ŚWIATA

stoch kamil as - STOCH: MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDĘ w TRÓJCE NAJLEPSZYCH SKOCZKÓW ŚWIATAPortal polskatimes.pl przeprowadził wywiad z Kamilem Stochem, w którym dowiadujemy się jakie były wrażenia zawodnika po Letnim Grand Prix w Wiśle i o celach Kamila na sezon zimowy.

Skoczek o Letnim Grand Prix wypowiedział się krótko: "Ten konkurs, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, wyszedł bardzo dobrze, bo szczerze mówiąc, nie zanosiło się na to po treningach." Kamil mówi również o tym, że jego forma znacznie się poprawiła i ustabilizowała co cieszy. Zawodnik wyraża również nadzieję, że szczyt formy osiągnie w sezonie zimowym.

Stoch zapytany o różnice między skakaniem w lecie, a zimą, odpowiada: "W tym roku, wyjątkowo, powiedziałem sobie, że nie będę startował we wszystkich wakacyjnych konkursach. Odżyła we mnie chęć rywalizacji, uważam, że ta przerwa wyszła mi na dobre i dzięki niej będę silniejszy. Teraz wystartuję w dwóch ostatnich konkursach w Austrii i Niemczech" Zapytany o najlepszego skoczka Polskiej kadry w danym momencie, zdecydowanie wskazał Macieja Kota, ale kilka dobrych słów padło również o Dawidzie Kubackim.

stochkam zak - STOCH: MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDĘ w TRÓJCE NAJLEPSZYCH SKOCZKÓW ŚWIATAReprezentant Polski mówi również o celach na następny sezon: "Ostatnio w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zająłem szóste miejsce, co wcale nie było złym rezultatem. Jednak już teraz mam nadzieję, że uda mi się znaleźć w gronie trzech najlepszych zawodników na świecie." Skoczek uważa, że poziom skakania wyrównuje się i nie można jednoznacznie wskazać rywala, ale wymienia ich kilku, na przykład Simona Ammana, Gregora Schlierenzauera czy też Andresa Bardala, który był zwycięzcą cyklu Pucharu Świata w zeszłym sezonie. "Skoki bardzo się rozwijają. W ubiegłym roku do ostatniego konkursu ważyły się losy Kryształowej Kuli, co świadczy o wyrównanym poziomie."

Na zakończenie Kamil Stoch wyraził nadzieję, że w sezonie zimowym więcej młodych zawodników z Polski znajdzie się w ścisłej czołówce Pucharu Świata.

Źródło: polskatimes.pl / wp.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz