DANIEL ALTHAUS: WISŁA TO MAGICZNE MIEJSCE

fis cup wisa 2012 4 20120911 2055395673 - DANIEL ALTHAUS: WISŁA TO MAGICZNE MIEJSCEDaniel Althaus to młody niemiecki zawodnik, który jest nazywany wielką nadzieją niemieckich skoków. Dziewiętnastolatek z Oberstdorfu, który wygrał pierwszy konkurs FIS Cup w Wiśle, a w drugim byl trzeci, przyznał, że to miejsce jest dla niego bardzo szczęśliwe. „Jestem tutaj pierwszy raz. To bardzo fajna skocznia i magiczne miejsce.” – powiedział.

 

 

Daniel jest bardzo ambitnym zawodnikiem. „Bardzo chciałbym wystartować na Olimpiadzie. Jednak teraz skupiam się na formie, żeby wystąpić w Pucharze Świata i być coraz lepszym zawodnikiem.” – podkreślił.

Jak się okazuje, niemieckie skoki narciarskie, mogły stracić bardzo dobrego zawodnika. Althaus wcześniej trenował piłkę nożną. „Zaczynałem od piłki nożnej, ale to skoki zawsze były moim marzeniem.”

Althaus jest jednym z tych młodych skoczków, których warto obserwować. Miejmy nadzieję, że nie zawiedzie samego siebie i swoich fanów, których z dnia na dzień jest coraz więcej. Kiedy na zakończenie rozmowy ze SkokiPolska, życzyłam Danielowi samych sukcesów i szczęścia, odpowiedział, że „przyda się nie tylko szczęście, ale i siła do ciężkiej pracy”.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz