FIS OTWARTY NA LOTY PODCZAS IGRZYSK OLIMPIJSKICH

FIS OTWARTY NA LOTY PODCZAS IGRZYSK OLIMPIJSKICH

vikersundbakken geiragranviken - FIS OTWARTY NA LOTY PODCZAS IGRZYSK OLIMPIJSKICHMiędzynarodowa Federacja Narciarska otwiera drogę dla lotów narciarskich podczas Igrzysk Olimpijskich. Dzięki temu Oslo (wraz z Vikersund) mogłoby uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi miastami, które tak jak stolica Norwegii rywalizują o organizację igrzysk w 2022 roku.

 

 

 

VG podaje, że podczas kongresu FIS w Korei Południowej przyjęto minimalny wymóg 25 metrów różnicy od najmniejszego do największego rozmiaru skoczni, co będzie obowiązywać zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich jak i Mistrzostw Świata. Członek komitetu FIS Bertil Pålsrud przyznaje, że dzięki temu lotom narciarskim będzie łatwiej dostać się do Igrzysk Olimpijskich. Również Børre Rognlien pozytywnie ocenia takie zmiany, które mogą być bardzo przychylne w czasie organizacji igrzysk w Norwegii w 2022 roku. W praktyce oznacza to jeszcze większe możliwości dla wielu obiektów na których do tej pory nie mogły odbywać się konkursy lotów narciarskich.

„Teraz będziemy mogli zaoferować jeszcze więcej dla szerszej publiczności, zarówno fanom skoków jak i lotów narciarskich” – mówi Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy norweskich skoków. Być może takie rozwiązania mają także za zadanie przyciągnąć jeszcze większą ilość miłośników tych właśnie sportów zimowych. Miejmy nadzieję, że nowe przepisy przypadną do gustu najbardziej zainteresowanym, czyli skoczkom.

Źródło: vg.no

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz