FIS SPRAWDZIŁ STAN PRZYGOTOWAŃ FALUN DO MISTRZOSTW ŚWIATA w 2015 ROKU

FIS SPRAWDZIŁ STAN PRZYGOTOWAŃ FALUN DO MISTRZOSTW ŚWIATA w 2015 ROKU

falun 2015 - FIS SPRAWDZIŁ STAN PRZYGOTOWAŃ FALUN DO MISTRZOSTW ŚWIATA w 2015 ROKUPiąte posiedzenie Grupy Koordynacyjnej FIS na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015, odbyło się w Falun 11-12 września 2012 na obiekcie Lugnet, który jest również siedzibą Szwedzkiego Związku Narciarskiego. Przez dwa dni Komitet Organizacyjny oraz przedstawiciele FIS zrobili kompleksowy przegląd aktualnego stanu przygotowań.

 

 

Kamieniem milowym w Falun 2015 ma być rozpoczęcie prac budowlanych do przebudowy skoczni. Latem odbyły się prace przygotowujące do budowy stadionu cross-country i skoczni. Główne prace związane z doprowadzeniem zeskoku do współczesnych wymogów już ruszyły, a pierwsze efekty powinny byc gotowe już w lecie 2013 roku.

„Od naszej ostatniej wizyty w kwietniu zostały wykonane znaczne prace i przygotowania przebiegają dobrze. Po naszych obawach, jakie mieliśmy na wiosnę, wspaniale jest zobaczyć jak prace ostatecznie zmierzają ku końcowi. Harmonogram jest napięty i nie pozostawia miejsca na opóźnienia, więc konieczne jest zachowanie czujności i utrzymywanie ścisłej kontroli nad harmonogramem. Plan przewiduje,że Puchar Świata FIS odbędzie się tu w sezonie 2013/2014 i latem 2014 roku. Ekipa budowlana ma pewność,że ze wszystkim zdążą.”– powiedziała sekretarz generalna FIS Sarah Lewis.

Sven von Holst, prezes zarządu Komitetu Organizacyjnego stwierdził: „Początkowa faza planowania jest zakończona, teraz nastąpi bardziej intensywny okres przygotowań. Napotkaliśmy kilka przeszkód, ale teraz skupiamy się na przyszłości. Musimy być gotowi, terminy zostały określone i nie możemy tracić czasu. Ale jestem przekonany, że damy radę, zwłaszcza biorąc pod uwagę silne wsparcie od miasta Falun. Naszą ambicją jest zaangażowanie całego regionu Dalarna w Mistrzostwach.”

Jonny Gahnshag, burmistrz miasta Falun, potwierdził: „Okres krytyczny w kwietniu został pokonany i praca na Lugnet postępuje. Naszym celem jest rozwój regionalny i zainteresowanie obsługujących firm do korzystania z naszych udogodnień dla swoich działalności, jak również angażowanie dzieci i młodzieży w sportach zimowych.”

Komitet Organizacyjny Mistrzostw już ogłosił konkurs, aby wybrać maskotkę, która zastąpi puchacza Bubo, który był maskotką Falun 1993. Konkurs jest otwarty dla uczniów i młodszych członków klubów sportowych w całej Szwecji, ale każdy może przesłać swoje zgłoszenia -rysunek lub nazwę. Zwycięzca zostanie ogłoszony w finale Pucharu Świata marcem 2013, a maskotka wprowadzona zostanie latem 2013.

Następne spotkanie kontrolno-organizacyjne planowane jest na 6-7 Maja 2013 r.

Podziel się:

Dodaj komentarz