You are currently viewing ANDERS FANNEMEL DWUKROTNYM ZWYCIĘZCĄ W KONKURSACH NORGES CUP I MISTRZOSTW NORWEGII

W sobotę rozegrany zostały konkurs w ramach Norges Cup w norweskim Oslo. Na normalnej (K95) skoczni Midtstubakken najlepszy okazał się Anders Fannemel. W zawodach Norges Cup rywalizacja toczyła się również w grupie skoczków A, B i C. Kolejny konkurs w ramach tego cyklu odbędzie się za dwa tygodnie, 29-30 września, również w Oslo.

Anders Fannemel zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 105m i 103,5m (264,5pkt). Drugi był zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2011/2012, Anders Bardal, który wylądował na 103m i 104,5m (263pk t), a najniższy stopień podium przypadł Phillipowi Sjøen’owi za wylądowanie na 103m i 98,5m (251pkt). Czwarte miejsce zajął Rune Velta, piąte Andreas Stjernen, szóste Anders Jacobsen, siódme Tom Hilde. Elita norweskich skoków była więc w komplecie.

Dokładnie wyniki z zawodów można zobaczyć TUTAJ.

W niedzielę, również na normalnej skoczni w Oslo odbyły się zawody, które wyłoniły nieoficjalnego Mistrza Norwegii wśród skaczących panów i pań.

Wśród panów najlepszy okazał się Anders Fannemel, który za skoki na odległość 100,5m oraz 105,5 m otrzymał notę 260 pkt. Wicemistrzem został Tom Hilde, który uzyskał 256,5pkt za odległości 102m oraz 100m. Na trzecim miejscu uplasował się Rune Velta zdobywając 255 pkt za lądowanie na 101,5m i 101m.

Najlepszą spośród rywalizujących siedmiu pań była Maren Lundby, która uzyskała 208,5 pkt za skoki na odległość 88m oraz 94m. Drugie miejsce zajęła Line Jahr gromadząc 194 pkt za lądowanie na 86m oraz 90,5m. na najniższym stopniu podium stanęła Anette Sagen z łączną notą 192,5 pkt za osiągnięcie 87m oraz 89,5m.

Pełne wyniki Mistrzostw Norwegii można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: skispringen-news.de