ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o ZRGUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w PREDAZZO

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o ZRGUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w PREDAZZO

kruczek wisla sp - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o ZRGUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w PREDAZZOPolska kadra narodowa zakończyła właśnie zgrupowanie we włoskim Predazzo. Na skoczniach Trampolino dal Ben formę szlifowali: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Piotr Żyła. Zapytaliśmy trenera Łukasza Kruczka o opinie dotyczące tego zgrupowania.

SkokiPolska: Jak oceni Pan zgrupowanie w Predazzo, jakie były główne założenia treningów we Włoszech i czy udało się je zrealizować?

Łukasz Kruczek: Tak, to co zakładaliśmy udało się zrealizować. Było nieco testów, ale głównym założeniem był trening na skoczni w Predazzo, która ma swoją „przewidywalność”, jeśli chodzi o warunki wietrzne. Można tam trenować, przy trudnym tylnym wietrze i wiadomo, że taki się tam spotka.

SkokiPolska: W jakim stopniu wyjazd do Predazzo wiąże się z Mistrzostwami Świata w 2013 r.? Czy to zapoznanie skoczni przez zawodników?

Łukasz Kruczek: Zawodnicy skocznię w Predazzo znają dosyć dobrze. Ona nie zmieniła się od wielu lat. Raczej ważniejsze były kwestie, które już wspomniałem powyżej, czyli skakanie na tej skoczni przy tylnym wietrze, jakiego można się spodziewać podczas Mistrzostw Świata.

SkokiPolska: Jakie plany ma kadra na najbliższy czas?

Łukasz Kruczek: Różne, w zależności od zawodników. Są starty, zarówno w Letnim Grand Prix, jak i Pucharze Kontynentalnym oraz treningi. W najbliższych tygodniach będzie nieco mniej skakania – startów w zawodach. Ci, którzy nie będą startować w najbliższym tygodniu, będą trenować dwa dni w Hinzenbach i później już pełnym składem będziemy startować w dwóch ostatnich zawodach LGP – w Hinzenbach i Klingenthal.

SkokiPolska: Czy ma Pan już skład na LGP w Ałmatach?

Łukasz Kruczek: W Kazachstanie będzie skład ilościowo symboliczny, zdecydowaliśmy że poleci dwóch zawodników: Piotr Żyła i Bartłomiej Kłusek, natomiast jak już wspomniałem ostatnie dwa starty będą w pełnym i aktualnie najmocniejszym składzie.

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz