You are currently viewing GEORG SPÄTH ORAZ SVENJA WÜRTH ZWYCIĘŻAJĄ W ZAWODACH W HINTERZARTEN.

GEORG SPÄTH ORAZ SVENJA WÜRTH ZWYCIĘŻAJĄ W ZAWODACH W HINTERZARTEN.

17.09.2012r. / 12:55

script>ander Nillsen - GEORG SPÄTH ORAZ SVENJA WÜRTH ZWYCIĘŻAJĄ W ZAWODACH W HINTERZARTEN.

Podczas minionego weekendu, na skoczni normalnej (K95) w Hinterzarten został rozegrany konkurs skoków narciarskich panów w ramach Pucharu Niemiec oraz Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich kobiet. Zwycięzcami byli kolejno Georg Späth i Svenja Würth. Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich panów odbędą się w dniach 5-7 października w Klingenthal.

Konkurs Pucharu Niemiec wygrał Georg Späth osiągając 102m oraz 99,5 i łączną notę 249,5pkt. Drugi był Josef Lechner, który stracił do zwycięzcy 6,5pkt, skacząc na odległość 98m oraz 100,5m. Trzecie miejsce na podium zajął Tobias Löffler ze skokami na 99,5m oraz 100m (240,5pkt).
Obok seniorów na skoczni rywalizowali również juniorzy w klasach do 16 i do 17 roku życia. Wśród juniorów 16-letnich wygrał Paul Winter (103,5m / 100m ; 253pkt). W grupie 17-latków zwyciężył Thomas Dufter (96,5m / 99,5m; 237,5pkt).

Pełne wyniki konkursu mężczyzn oraz juniorów można zobaczyć TUTAJ.

Panie rywalizowały w konkursie również na skoczni K95 w Hinterzarten w ramach Mistrzostw Niemiec. Nie zabrakło również pań Juniorek, które walczyły o juniorski tytuł Mistrzyni Niemiec na skoczni HS77.

Mistrzynią Niemiec została Svenja Würth osiągając 95,5 m i 99,5 m oraz łączną notę 294,4pkt. Drugie miejsce zajęła Ulrike Gräßler, która skoczyła 94,5 m i 99,5 m (291,4pkt). Najniższy stopień podium zdobyła Ramona Straub, która lądowała na 94,5 i 97 m (284,4pkt).
Wśród juniorek najlepsza okazała się Ramona Straub z wynikiem 72,5 m i 70,5 m (267,2pkt). Druga była Katharina Althaus osiągając 71,5 i 70 m, (263,1pkt) a trzecia Veronika Zobel (71m / 70 m ; 261,1 pkt).

Pełne wyniki pań seniorek (TUTAJ) i pań juniorek (TUTAJ).

Źródło: media niemieckie / berkutschi.com