You are currently viewing LETNIA GRAND PRIX W SKOKACH NARCIARSKICH W AŁMATACH – TRENERZY PODAJĄ SKŁADY REPREZENTACJI

LETNIA GRAND PRIX W SKOKACH NARCIARSKICH W AŁMATACH – TRENERZY PODAJĄ SKŁADY REPREZENTACJI

17.09.2012r. / 23:20

almaty berkutschi - LETNIA GRAND PRIX W SKOKACH NARCIARSKICH W AŁMATACH – TRENERZY PODAJĄ SKŁADY REPREZENTACJI

Lato powoli dobiega końca, zatem zbliżamy się małymi krokami do zakończenia letnich cyklów konkursów skoków narciarskich. Do rozegrania w ramach Letniej Grand Prix pozostały jeszcze cztery konkursy. Rozpoczynamy końcowe odliczanie. W najbliższy weekend (sobota i niedziela) w Ałmatach w Kazachstanie zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne na skoczni o HS140. Reprezentacje z całego świata zaczynają podawać do wiadomości publicznej składy w jakich wystartują.

Trener polskiej kadry, Łukasz Kruczek, w rozmowie z naszym serwisem podał skład Polaków. Reprezentować Polskę będą Piotr Żyła i Bartłomiej Kłusek.

Alexander Stöckl wytypował pięciu Norwegów: Toma Hilde, Andersa Bardala, Rune Veltę, Andersa Fannemela oraz Andersa Jacobsena. Austriak spodziewa się, że Hilde może postarać się o miejsce na podium, a reszta skoczków o pozycje w czołowej dziesiątce zawodów.

Trener Rosjan, Alexander Arefiev, wyznaczył Alexeya Romashova, Dmitrija Ipatova, Ilię Rosliakova, Ilmira Hazetdinova. Dmitrij Wassiliew, który powraca powoli do formy po kontuzji pleców będzie obecny w Ałmatach jednak nie weźmie udziału w konkursie.

Nie zabraknie również na belce startowej Amerykanów, którzy podobnie jak Polacy, wystawili do startu w konkursie dwóch zawodników: Andersa Johnsona i Pete'a Frenette'a.

W mocnym składzie w zawodach pojawią się Japończycy. Do Ałmatów przyjadą: Reruhi Shimizu, Sho Suzuki, Taku Takeuchi, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama i Kenshiro Ito. Nie powinno też zabraknąć Noriaki Kasai'ego i Daiki Ito.

W piątek, 21 września, odbędą się kwalifikacje.

 

Źródło: informacja własna/ skispringen-news.de/ team-russia2014.ru

Podziel się:

Dodaj komentarz