You are currently viewing SŁOWEŃSKA KADRA SKOCZKÓW ODWIEDZIŁA NOWE SKOCZNIE w PLANICY

SŁOWEŃSKA KADRA SKOCZKÓW ODWIEDZIŁA NOWE SKOCZNIE w PLANICY

kranjec robert kd im - SŁOWEŃSKA KADRA SKOCZKÓW ODWIEDZIŁA NOWE SKOCZNIE w PLANICY

Słoweński kompleks skoczni w Planicy – Planica Nordic Center (skocznia duża i normalna) – już w październiku ma być gotowy do skakania. Trwają finalne przygotowania na obiektach, kładziony jest igielit. Niedawno budowę w Planicy odwiedziła słoweńska kadra skoczków, m.in. trener Goran Janus i Mistrz Świata w Lotach – Robert Kranjec.

 

 

„Podróż i szkolenia za granicą, szczególnie w zimie są bardzo trudne. Jesteśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie, i nareszcie będziemy mieli w kraju taki kompleks skoczni, który będzie gościł zarówno członków kadry, jak i młodzież. Będziemy dzięki temu mogli zaoszczędzić czas i pieniądze. Wszyscy już niecierpliwie czekają na pierwszy skok. Przed pierwszym konkursem Pucharu Świata w Lillehammer będziemy mogli potrenować na obiektach w Planicy.” – powiedział trener słoweńskiej kadry – Goran Janus.

O budowie skoczni w Planicy wypowiedział się także 31-letni Robert Kranjec: 

„Doczekałem się pod koniec mojej kariery nowych skoczni w Słowenii. Teraz będę mógł trenować bliżej domu i nie będę musiał tak często wyjeżdżać. Dotychczas największym problemem było to, że przed zimowymi konkursami skocznie są zamknięte, a my gorączkowo szukaliśmy obiektów, które nadają się do skoków na śniegu. Teraz będzie znacznie lepiej. Nowo wybudowane skocznie trochę przypominają poprzednie. Stara Bloudkova Velikanka była jednym z najpiękniejszych obiektów na świecie, a teraz będzie jeszcze piękniejsza.”

Oficjalne otwarcie kompeksu skoczni w Planicy Słoweński Związek Narciarski zaplanował na 14 października. Pisaliśmy o tym już TUTAJ.

Źródło: planica.si

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz