KAMIL STOCH: „MAMY w KOŃCU DOBRĄ DRUŻYNĘ”

KAMIL STOCH: „MAMY w KOŃCU DOBRĄ DRUŻYNĘ”

stoch kamil ass - KAMIL STOCH: "MAMY w KOŃCU DOBRĄ DRUŻYNĘ"

Kamil Stoch jest bez wątpienia znakomitym polskim skoczkiem, jednak sezonu letniego nie może do tej pory zaliczyć do udanych. Skoczek z Zębu od wprowadzenia nowych przepisów dotyczących rozmiarów kombinezonów nie może odnaleźć formy z sezonu zimowego. 

 „Staram się nadrabiać to, co straciłem na początku lata. Miałem niezbyt udany początek. Moim problemem nie był może sam kombinezon, a bardziej moje przygotowanie mentalne do nowych przepisów. Zbyt mocno to wszystko wziąłem do siebie. Wiem, że przez to pogubiłem się w technice skakania. To, co robiłem na skoczni nie przypominało tego, jak prezentowałem się zimą. Skakałem bardziej defensywnie i tutaj był największy kłopot. Teraz staram się przywrócić dobre skakanie z poprzedniego sezonu” – powiedział Polak.

Dość niespodziewanie podczas gorszej dyspozycji Stocha w czasie sezonu letniego na liderów kadry Polski wyrośli dwaj młodzi zawodnicy – Maciej Kot i Dawid Kubacki. Dla 25-letniego skoczka taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy od zakończenia kariery przez Adama Małysza, po którym przejął rolę lidera kadry.

stoch kamil sp kd w - KAMIL STOCH: "MAMY w KOŃCU DOBRĄ DRUŻYNĘ"

„Bardzo się cieszę, że są zawodnicy w naszej reprezentacji, którzy prezentują tak wysoki poziom jak Maciej czy Dawid. Oni skaczą naprawdę bardzo dobrze. W tym przypadku mnie to bardziej motywuje do jeszcze cięższej pracy. Mamy w końcu dobrą drużynę” – ocenił sytuację w kadrze Kamil Stoch.

Wielkimi krokami, zbliża się inauguracja zimowego Pucharu Świata. Pierwsze zawody odbędą się w Lillehammer. Bardzo ważnymi imprezami tej zimy będą również Turniej Czterech Skoczni oraz Mistrzostwa Świata w Predazzo.

„W nowym sezonie chciałbym być jeszcze wyżej w klasyfikacji generalnej niż ostatnio. Myślę o walce o pierwszą trójkę. Uważam, że o takiej pozycji nie trzeba tylko myśleć i marzyć, ale ją zdobyć. Wszystkie zawody będą dla mnie bardzo ważne, ale najważniejsze chyba będą Mistrzostwa Świata w Predazzo” – podsumował Stoch.

Więcej na eurosport.pl

Źródło: eurosport.pl

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz