You are currently viewing LGP AŁMATY: TAKEUCHI I FANNEMEL NAJLEPSI W TRENINGACH, REKORD SKOCZNI KRANJCA!

LGP AŁMATY: TAKEUCHI I FANNEMEL NAJLEPSI W TRENINGACH, REKORD SKOCZNI KRANJCA!

kranjec%20robert%20kd - LGP AŁMATY: TAKEUCHI I FANNEMEL NAJLEPSI W TRENINGACH, REKORD SKOCZNI KRANJCA!

W Ałmatach (Kazachstan) przed jutrzejszymi zawodami Letniego Grand Prix odbyły się aż 3 serie treningowe. Ze względu na niską liczbę startujących skoczków (46) zrezygnowano z kwalifikacji. W treningach zaś wygrywali Taku Takeuchi (pierwsza i druga seria) i Anders Fannemel (trzecia). Najdłuższy skok dnia oddał Robert Kranjec- 138,5 m - tym samym ustanowił nowy rekord kazachskiej skoczni.

W pierszej serii najlepszy był Takeuchi (128 m), tuż za nim uplasowali się Kranjec i Anders Bardal. W drugiej ponownie najlepszy był Japończyk (133 m), za nim kolejno Norwedzy Tom Hilde i znowu Bardal. Trzecia kolejka należała do Andersa Fannemela (133,5 m), kolejne trzy lokaty dla Słoweńców: Roberta Kranjca (wspomniany rekord skoczni - 138,5 m), Tomaza Naglica i Jaka Hvali.
W Kazachstanie startuje tylko dwóch Polaków (Piotr Żyła i Bartłomiej Kłusek). W treningach zajmowali głównie miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Najwyższe, szóste miejsce w 3 serii zajął Żyła (127 m).

Pełne wyniki wszytskich treningów można zobaczyć tutaj.

Podczas zawodów w Kazachstanie nie zobaczymy dotychczasowego lidera Letniej Grand Prix - Andreasa Wanka. Będziemy jednak mogli oglądać równie ciekawych zawodników, jak Martin Schmitt, który dostał szansę po występie w Pucharze Kontynentalnym oraz Anders Jacobsen, który po swoim powrocie startował w tym sezonie tylko w Pucharze Kontynentalnym, ale niebawem powróci do norweskiej kadry A.

informacja własna 

Podziel się:

Dodaj komentarz