LETNI PUCHAR ŚWIATA, KORYTARZ POWIETRZNY – WALTER HOFER o ZMIANACH w SKOKACH NARCIARSKICH

LETNI PUCHAR ŚWIATA, KORYTARZ POWIETRZNY – WALTER HOFER o ZMIANACH w SKOKACH NARCIARSKICH

hofer walter sp wm - LETNI PUCHAR ŚWIATA, KORYTARZ POWIETRZNY - WALTER HOFER o ZMIANACH w SKOKACH NARCIARSKICHTegoroczne Letnie Grand Prix było wyjątkowe pod względem nowych innowacji.


-"Zaczęliśmy testować nowe ulepszenia. Nowy regulamin odnośnie kombinezonów także ma wpływ na wydajność skoczków, dlatego dobrze, że mamy możliwość sprawdzenia ich w lecie. Sportowcy potrzebowali kilkudziesięciu skoków w celu dostosowanie się do nowej sytuacji." - skomentował Walter Hofer.

 

Dyrektor FIS dementuje plotki, jakoby letnie konkursy miały być złączone z zimowymi:

- "Puchar Świata jest związany wyłącznie ze śniegiem i nadal uważamy skoki narciarskie za dyscyplinę sportów zimowych. Oczywiście cieszymy się, że mamy szansę trenować i konkurować w lecie, ale wszystko jest przysposobione do Mistrzostw Świata w zimie. Jedyne co chcemy spróbować jest to, że przy aktualnych możliwościach technicznych i z nowymi krajami, tj. Kazachstan czy Rosja, będziemy mieli możliwość przedłużenia zimowych zawodów o tydzień lub dwa."

Kolejna innowacja tej zimy dotyczy korytarza powietrznego. Nie ma wielkich zmian, jedynie został zmodernizowany, aby osiągnął wysoki standard bezpieczeństwa.
To oznacza, że widzowie przed telewizorem nie będą już oglądali scen, kiedy flagi nie pokazują żadnego wiatru i skoczkowie nie są dopuszczeni do skoku.

- "Nasze systemy techniczne zostały tak opracowane, aby korzystać z korytarza w trudnych warunkach. Teraz nie używamy dodatkowego korytarza przy starcie, aby być bardziej elastycznym i dostosowanym do obecnego regulaminu przeprowadzania konkursu (...). Naszym celem jest, aby skoki stały się bardziej zrozumiałe w tej sprawie i aby nie stanąć w obliczu sytuacji, że wybraliśmy konkretny korytarz do startu, warunki pozwolą na jego zmianę, ale nie będzie można z powodu narzuconego regulaminu" - powiedział dyrektor FIS.

Oslo chce być gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Z tego powodu można było ostatnimi dniami dużo usłyszeć i przeczytać odnośnie skoków narciarskich na Olimpiadzie. Hofer wypowiedział się na ten temat:

- "Ten problem pojawia się zawsze, gdy pojawia się oferta zorganizowania Igrzysk dla kraju, gdzie już znajduje się skocznia. Dyskutowaliśmy o tym już parę razy. Odnośnie Oslo, nie otrzymałem żadnego pisemnego wniosku, który zmierzałby w tym kierunku. Ani nawet od Komitetu Olimpijskiego. To oznacza, że nie mogę potwierdzić, aby to był problem."

Źródło: fisskijumping.com

Podziel się:

Dodaj komentarz