ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: TO BYŁ SEZON PEŁEN SUKCESÓW

ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: TO BYŁ SEZON PEŁEN SUKCESÓW

pretorius alex lot - ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: TO BYŁ SEZON PEŁEN SUKCESÓW

W zakończonym w niedzielę pierwszym w historii Letnim Grand Prix triumfowała Japonka – Sara Takanashi, a drugie miejsce zajęła Kanadyjka – Alexandra Pretorius. Dla młodej zawodniczki z Kanady to wielki sukces biorąc pod uwagę niewielkie doświadczenie w międzynarodowych konkursach. 

SkokiPolska: Jakie są Twoje wrażenia po sezonie letnim?

Alexandra Pretorius: Jestem bardzo zadowolona, z sezonu letniego, który był dla mnie pełen sukcesów. Bardzo cieszę się także z mojego skakania, które znacznie się poprawiło tego lata.

SkokiPolska: Co powiesz o swoim stylu, co charakteryzuje Twoje skoki?

Alexandra PretoriusNie uważam, że mój styl skakania ma w sobie coś wyjątkowego, nie posiadam specjalnej techniki. Kiedy dowiedziałam się co moje skoki potrzebowały, aby były lepsze moja technika i styl po prostu znalazły się na swoim miejscu.

pretorius alexandra new main - ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: TO BYŁ SEZON PEŁEN SUKCESÓW

SkokiPolska: Powiedziałaś nam niedawno, że chcesz cieszyć się skokami, a nie przywiązywać wielkiej wagi do zajmowanych miejsc. Cały czas się tego trzymasz?

Alexandra Pretorius: Tak, jak najbardziej. Skupianie się na wynikach może być stresujące, a bycie zestresowaną nie sprzyja poprawianiu skoków.  Jeśli myślę tylko o tym aby cieszyć się z tego co robię i czego potrzebuję, wtedy dobre wyniki same przychodzą.

SkokiPolska: W ciągu kilku miesięcy stałaś się jedną z najlepszych skoczkiń narciarskich na świecie, jak to możliwe w tak krótkim czasie?

Alexandra Pretorius: Wszystko co mogę o tym powiedzieć, to że raz po prostu coś „zaskoczyło” i wiedziałam, jakie aspekty techniczne były mi potrzebne, jak wykonywać wyjście z progu, a także jak nastawiać się psychicznie. Dzięki temu mogę skakać lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz muszę ciężko pracować i być zdeterminowana i dążyć do tego co chcę osiągnąć.

SkokiPolska: Następne zawody pań to zimowy Puchar Świata, jakie jest Twoje nastawienie i jakie plany?

Alexandra Pretorius: Planuję kontynuację treningów i ciężką pracę, a także ciągłe poprawianie rzeczy, które mogą sprawić, że moje skoki będą coraz lepsze.

 

Swego czasu znakomitym wejściem w świat skoków popisała się Amerykanka Sarah Hendrickson. Czy Pretorius utrzyma formę do zimy? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy.

wywiad przeprowadził Bartosz Leja

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz