APOLONIUSZ TAJNER: „POTENCJAŁ SKOCZKÓW JEST WIĘKSZY NIŻ W OKRESIE, GDY STARTOWAŁ ADAM”

lgp wisa 2012 9 20120903 1097651111 - APOLONIUSZ TAJNER: "POTENCJAŁ SKOCZKÓW JEST WIĘKSZY NIŻ W OKRESIE, GDY STARTOWAŁ ADAM”Za dwa lata o tej porze będziemy już po wielkiej sportowej imprezie, mianowicie po zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które zostaną rozegrane między 7 a 23 lutym 2014 roku w rosyjskim Soczi. Dokładnie na 500 dni przed sportowymi zmaganiami Apoloniusz Tajner wypowiedział się odnośnie szans Polaków specjalizujących się w zimowych dyscyplinach.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego optymistycznie odnosi się do występów polskich skoczków narciarskich: -„Potencjał skoczków jako grupy jest obecnie większy niż w okresie, gdy startował Adam. Mamy siedmiu, może nawet ośmiu zawodników mogących śmiało rywalizować w najważniejszych zawodach. Oznacza to, że na igrzyska będziemy w stanie zmontować naprawdę silną czwórkę. Wcześniej mieliśmy Małysza, Stocha, ale zdarzało się, że jeden słabszy skoczek psuł wynik drużyny.”

Apoloniusz Tajner upatruje też więcej niż jednego lidera w polskiej kadrze skoczków narciarskich poza Kamilem Stochem: -„Do jego poziomu powinien 'doskoczyć' Maciej Kot. Wygląda na to, że przyszedł jego czas.”

Były trener Adama Małysza typuje też skoczków, którzy powinni się znaleźć w drużynie obok Kamila Stocha i Macieja Kota: -„ Jest Piotr Żyła, może zaskoczy w końcu Dawid Kubacki lub Olek Zniszczoł. Jest Klemens Murańka, który ma za sobą operację oczu. Może obudzi się doświadczony już Stefan Hula czy Łukasz Rutkowski. Są jeszcze inne nazwiska, jak chociażby Bartosz Kłusek, treningi wznowił też Tomasz Byrt. Mamy w czym wybierać i w tym sezonie zawodnicy powinni potwierdzić swoją klasę.”

W podobnym tonie wypowiada się również o szansach jakie ma polska drużyna skoczków: -„Moim zdaniem w Soczi powalczymy o medal w dwóch konkursach indywidualnych, ale i w drużynowym. Podsumowując, szans na sukces jest co najmniej tyle samo jak w Vancouver w 2010 roku.”

Prezes PZN upatruję również szansę na medal Justyny Kowalczyk oraz drużyny kobiecej w biegach narciarskich, Karoliny Riemen w skicrossie.

Całość wypowiedzi można przeczytać TUTAJ.

Źródło: onet.pl/PAP

Podziel się:

Dodaj komentarz