BEZ WOLFGANGA LOITZLA w HINZENBACH

BEZ WOLFGANGA LOITZLA w HINZENBACH

loitzl wolfgang wisla sp - BEZ WOLFGANGA LOITZLA w HINZENBACHDoświadczony skoczek z Austrii – Wolfgang Loitzl nie wystartuje w konkursie Letniego Grand Prix w swojej ojczyźnie w Hinzenbach. Zamiast tego ma zamiar spokojnie potrenować. Loitzl znakomicie spisuje się tego lata. Zajął drugie miejsce w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. 

"Szkoda, że nie wystartuję w Hinzenbach. Zamiast tego muszę jednak skoncentrować się na treningach. Nie mogę o nich zapominać przy tak dużej ilości startów." - powiedział Loitzl.

"Oczywiście jestem bardzo zadowolony z dotychczasowym przygotowań. Wiem jednak, że nie można przeceniać wyników osiąganych w lecie, ponieważ tak naprawdę liczy się to, co będzie w zimie. W każdym razie daje mi to dobre samopoczucie, że moje skakanie dobrze funkcjonuje w nowym kombinezonie." - podsumował Austriak w wywiadzie dla Austriackiego Związku Narciarskiego.

Loitzl był drugi w końcowej klasyfikacji generalnej LPK, wystartował w ośmiu konkursach cyklu, w siedmiu był na podium, zwyciężając aż pięć z nich. W LGP wystartował tylko w Wiśle, gdzie był 4. (drużynowo) i 3. (indywidualnie).

Wyniki Loitzla (lato 2012):

Zawody  Skocznia  Miejsce
LPK  Klingenthal 1
LPK  Klingenthal 1
LPK  Czajkowski 1
LPK  Czajkowski 1
LPK  Lillehammer 1
LPK  Lillehammer 2
LGP  Wisła 3
LGP (druż.)  Wisła 4
LPK  Stams 6
LPK  Stams 3

Źródło: fisskijumping.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz