WALNY ZJAZD POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO – NOWY STATUT ORAZ PLANY DO REALIZACJI NA NAJBLIŻSZY CZAS

WALNY ZJAZD POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO – NOWY STATUT ORAZ PLANY DO REALIZACJI NA NAJBLIŻSZY CZAS

tajner apoloniusz as - WALNY ZJAZD POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO – NOWY STATUT ORAZ PLANY DO REALIZACJI NA NAJBLIŻSZY CZAS

W minioną sobotę, 22 września, w Krakowie, odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas spotkania zatwierdzono m.in. nowy statut PZN-u, a Prezes Apoloniusz Tajner przedstawił cele Związku na najbliższy czas. Nowy statut zostanie zatwierdzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i zastąpi dokument z 2006 roku.

Prezes Apoloniusz Tajner szeroko przedstawił cele do których związek będzie dążył w najbliższym czasie. Kontynuowana będzie edycja konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Lotos Cup” w skokach i kombinacji norweskiej. 

Polski Związek Narciarski w dalszym czasie będzie dzierżawił skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince oraz trasy biegowe na Kubalonce (do roku 2014 i następne 10 lat).

PZN ma również zamiar wystąpić do Ministerstwa z prośbą o dzierżawę kompleksu skoczni oraz tras biegowych na terenie COS Zakopane.

Na początku września Związek informował o podjęciu współpracy z Czeskim Związkiem Narciarskim. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Porozumienie pomiędzy dwoma sąsiednimi związkami ma dotyczyć m.in. stałej organizacji od 2014 roku turnieju pod wstępną nazwą POL-CZE CUP w skokach narciarskich, np. sobota-niedziela: Puchar Świata w Harrachovie, środa: PŚ w Wiśle, piątek-sobota: PŚ w Zakopanem. Razem: 9 dni, 5 konkursów skoków. Polska ma również wesprzeć Czechów podczas promocji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które odbędą się w 2014 roku w Harrachovie.

Związkowcy przestawili również planowane inwestycje, m.in. przebudowa Średniej Krokwi w Zakopanem z HS 96 na HS 106, budowa infrastruktury sportowej na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w kooperacji z Czechami.

Więcej o zjeździe można przeczytać na stronie PZN.

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz