You are currently viewing SKOCZNIA NARCIARSKA NA STADIONIE NARODOWYM w WARSZAWIE – POWAŻNE PLANY WALTERA HOFERA

SKOCZNIA NARCIARSKA NA STADIONIE NARODOWYM w WARSZAWIE – POWAŻNE PLANY WALTERA HOFERA

satdion narodowy wawa - SKOCZNIA NARCIARSKA NA STADIONIE NARODOWYM w WARSZAWIE - POWAŻNE PLANY WALTERA HOFERADziś na światło dzienne wypłynęły sensacyjne informacje, jakoby na Stadionie Narodowym w Warszawie miała powstać skocznia narciarska. Skocznie narciarskie od zawsze wydawały się być nieodłącznym dodatkiem do górskiego krajobrazu, jednak jak się okazuje, może się to zmienić.

Inicjatorem skakania na Narodowym jest Walter Hofer, który po sierpniowej wizycie w Warszawie postanowił zaproponować takie rozwiązanie. „To wpasowuje się w nasz plan przedłużenia sezonu zimowego o tydzień lub dwa.” – powiedział w wywiadzie dla fisskijumping.com dyrektor FIS ds. skoków narciarskich i dodał „Do tego potrzebujemy oczywiście odpowiedniej infrastruktury, bo Puchar Świata oznacza także śnieg.” Techniczne szczegóły nie są ciągle znane, ciągle trwają nad nimi prace, jednak wiadomo, że to oficjalny projekt. Jedną z zalet projektu, poza wcześniejszym rozpoczęciem sezonu, jest także poprawienie widoczności, co może okazać się wielkim plusem dla kibiców.

chicago hill - SKOCZNIA NARCIARSKA NA STADIONIE NARODOWYM w WARSZAWIE - POWAŻNE PLANY WALTERA HOFERA

„Hoffer pokazał mi zdjęcie z 1935 roku. Rozbieg był poza skocznią. W okolicy korony stadionu próg skoczni i wzdłuż trybun zeskok” – opisuje prezes PZN Apoloniusz Tajner, który przyznaje, że na początku sam był zaintrygowany tym pomysłem. „Gdyby ten projekt okazał się technicznie wykonalny, a biznesowo opłacalny, to w takiej sytuacji byłaby nie tylko szansa, ale można by mieć pewność, że sezon olimpijski 2013/2014 zostanie zainaugurowany dwoma konkursami na Stadionie Narodowym.” – dodał w rozmowie z TVN24.

Pojawiają się coraz to nowe opinie, głos zabrał także Włodzimierz Szaranowicz, który przyznał, że jak większość Polaków, myślał, że to Prima Aprilis. „Na początku myślałem, że to Prima Aprilis, ale potem przypomniałem sobie, że takie próby już były w Stanach Zjednoczonych.”

londyn wembley - SKOCZNIA NARCIARSKA NA STADIONIE NARODOWYM w WARSZAWIE - POWAŻNE PLANY WALTERA HOFERA

Warto przypomnieć o tych projektach – skocznie na stadionach futbolowych zbudowane były niegdyś zarówno w Stanach Zjednoczonych – w Chicago, jak i w stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie na słynnym Wembley (o czym można przeczytać na portalu skisprungschanzen.com). To pokazuje, że tegon typu projekty są naprawdę możliwe do zrealizowania.

W kwestii polskiej skoczni – nie cichną także reakcje na portalach społecznościowych, gdzie zaskoczeni kibice traktują ten pomysł bardziej jako żart, jednak jeden komentarz pojawia się cały czas – to może być jedyna okazja, aby Polska wygrała na Stadionie Narodowym.

Źródło: TVN24.pl / fisskijumping.com / skisprungschanzen.com

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz