You are currently viewing LGP KLINGENTHAL: FREUND PROWADZI, KOT POWALCZY o PODIUM

LGP KLINGENTHAL: FREUND PROWADZI, KOT POWALCZY o PODIUM

freund severin kd - LGP KLINGENTHAL: FREUND PROWADZI, KOT POWALCZY o PODIUMSeverin Freund po skoku na 137 metrów prowadzi po pierwszej serii finałowego konkursu Letniego Grand Pri w Klingenthal. Drugie miejsce zajmuje dość niespodziewanie młody Słoweniec - Jaka Hvala (138,5 m). Na trzeciej lokacie plausje się Reruhi Shimizu (137,5 m).

 Kolejne miejsca zajmują: 4. Maciej Kot (133 m), który jako jeden z niewielu skakał w niesprzyjających warunkach wietrznych, 5. Peter Prevc (135 m) i 6. Taku Takeuchi (135,5 m). Najdłuższy skok oddał zajmujący 12. miejsce Gregor Schlierenzauer (139,5 m).

kot macieksp - LGP KLINGENTHAL: FREUND PROWADZI, KOT POWALCZY o PODIUM

Kolejni Polacy spisali się przyzwoicie aczkolwiek bez rewelacji. Kamil Stoch jest 17. (129,5 m), Piotr Żyła 18. (131 m), a Bartłomiej Kłusek, zajął pechowe - 31. miejsce (127 m). Słabiej spisał się tym razem Dawid Kubacki (37. miejsce - 122,5 m).

Zawodnikom daje się we znaki wiatr, przez co kilku skoczków musiało schodzić z belki startowej.

Wicelider - Jurij Tepes jest 22., a miejsce przed nim - na 21. lokacie plasuje się lider LGP - Andreas Wank, który najprawdopodobniej zwycięży w całym cyklu. 

Druga seria zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na walkę o miejsca drugie i trzecie w generalnej klasyfikacji, w której wciąż liczy się Polak - Maciej Kot.

informacja własna

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz