NORWEDZY ZAINTERESOWANI SKOKAMI NA STADIONIE NARODOWYM

NORWEDZY ZAINTERESOWANI SKOKAMI NA STADIONIE NARODOWYM

satdion narodowy wawa - NORWEDZY ZAINTERESOWANI SKOKAMI NA STADIONIE NARODOWYMPomysł organizacji konkursu skoków narciarskich na Stadionie Narodowym w Warszawie popierany jest przez narciarskich specjalistów zimowego sportu w Norwegii. Zdaniem ekspertów z ojczyzny skoków, konkurs przyciągnie rzesze fanów i zwiększy atrakcyjnośc dyscypliny.

Bliskość publiczności niczym na arenach piłkarskich ma sprzyjać skoczkom w trakcie zawodów. Zdaniem kierownika kadry Norwegii Clasa Brede Brathena, takie konkursy spowodują wzrost zainteresowania tą dyscypliną i otworzą przed nią nowe perspektywy rozwoju: ” Znamy już dobrze atmosferę zawodów w Zakopanem. Sądząc po tym co się dzieje w Warszawie, przypuszczam, że będzie tam jeszcze goręcej. Liczę, że plany dojdą do skutku”.
Komentujący dla norweskiej telewizji od lat Arne Scheie stwierdza, że takie zawody staną się unikatem w skali światowej: „Stadion pozwalający na budowę skoczni o sporych rozmiarach w połączeniu z wielką publicznością zagwarantuje wielki sukces. To fantastyczny pomysł”.
„Dziś konkursy skoków odbywają się jedynie w małych miasteczkach, a jedyną stolicą jest Oslo, z tym, że skocznia w Holmenkollen oddalona jest od centrum miasta. Stadion Narodowy znajduje się zaś w jego środku”– dodaje komentator.
Konkurs skoków narciarskich na Stadionie Narodowym jest pomysłem działaczy Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Wcześniej został on rozważony przez dyrektora Międzynarodowej federacji Narciarskiej Waltera Hofera.
                                                                                           źródło: sport.tvp.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz