WYCHOWANKOWIE ZAKŁADU POPRAWCZEGO z POZNANIA z WIZYTĄ NA SKOCZNI w WIŚLE

WYCHOWANKOWIE ZAKŁADU POPRAWCZEGO z POZNANIA z WIZYTĄ NA SKOCZNI w WIŚLE

wisla malinka wm - WYCHOWANKOWIE ZAKŁADU POPRAWCZEGO z POZNANIA z WIZYTĄ NA SKOCZNI w WIŚLEW dniach 28-29 września zorganizowano wizytę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle dla wychowanków Zakładu Poprawczego w Poznaniu. Szczególną atrkacją dla młodzieży była okazja obejrzenia zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Cała akcja powstała z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Polskim Związkiem Narciarskim.

 

 Duża atrakcją był również fakt, iż wychowankami z Zakładu Poprawczego w Poznaniu zaopiekował się prezes PZN Apoloniusz Tajner, na którego ręce młodzież złożyła płaskorzeźbę przedstawiającą Jana Pawła II. Wychowankowie chcieli swoje dzieło wręczyć Adamowi Małszowi, który jednak nie mógł się pojawić w Wiśle, ponieważ brał udział w jednym z rajdów. Pan prezes zapewnił jednak, że osobiście przekaże płaskorzeźbę „Orłowi z Wisły”.

 

Sam fakt zobaczenie na żywo skoczni narciarskiej był dla wielu wychowanków ZP w Poznaniu wielką atrkakcją.
„Wrażenia z pobytu na skoczni w Wiśle Malince są wspaniałe. Nie każdy może zobaczyć skocznię z tej strony, czyli od kuchni. Jestem pierwszy raz w Wiśle, ale na skoczni po raz drugi, ponieważ kiedyś widziałem Wielką Krokiew w Zakopanem. Bardzo zaskoczyła nas odwaga skoczków narciarskich. To wszystko wygląda całkowicie inaczej niż w telewizji” – powiedział Michał, jeden z wychowanków ZP w Poznaniu.

Więcej na pzn.pl

Źródło: pzn.pl

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz