You are currently viewing MARTIN SCHMITT CHCE SKAKAĆ DALEJ

MARTIN SCHMITT CHCE SKAKAĆ DALEJ

script>ander nillsen - MARTIN SCHMITT CHCE SKAKAĆ DALEJMartin Schmitt zapowiada, że w najbliższym czasie nie ma zamiaru ukończenia kariery, mimo iż jego młodsi koledzy z kadry zdobywają lepsze wyniki to Niemiecki zawodnik nie przejmuje się komentarzami na temat swojego wieku (34 lata) i skacze dalej. Wręcz przeciwnie, jest zdeterminowany do walki.

Andreas Wank wygrał cały cykl Letniego Grand Prix, Severin Freund został zwycięzcą ostatniego konkursu w Klingenthal, Richard Freitag znalazł się w czołowej 10. To jednak nie zraża Schmitta, który zajął 20 miejsce w ostatnich zawodach.

 

Częściej pytany jest o stan zdrowia niż o cele na przyszły sezon. Sam zainteresowany wypowiada się na ten temat i mówi, że nie należy już do kadry narodowej, jest przypisany do kadry B, a powikłania po kontuzji kolana okazały się dużo większe niż sam się tego spodziewał. Uraz kolana skoczka był leczony bez zabiegu.
Trener Schuster wspomniał o tym, że po piątkowych Mistrzostwach Niemiec określi dokładny plan działania kadry podczas okresu przygotowawczego, na razie Schmitt ma startować w Pucharze Kontynentalnym,a Niemiecki szkoleniowiec jest pełen nadziei co do powrotu skoczka do formy, która pozwoli mu na ponowne starty w Pucharze Świata.

Pierwsze zawody zaczną się bez Martina Schmitta w kadrze narodowej, jednakże Schuster przypomina iż skoczek jest wielkim autorytetem dla juniorów jak i dla skoczków z kadry narodowej. Sam zawodnik mówi, że nie chce sprawiać wrażenia wyższości nad juniorami ma przyjazne stosunki i mogą oni w każdym momencie zwrócić się do niego z pomocą. Na koniec mówi tylko, że to będą najprawdopodobniej jego dwa ostatnie lata w karierze.

Źródło: sport.de

Podziel się:

Dodaj komentarz