WOLFGANG LOITZL MISTRZEM AUSTRII

WOLFGANG LOITZL MISTRZEM AUSTRII

loitzl%20wolfgang%20wisla - WOLFGANG LOITZL MISTRZEM AUSTRIIMistrzostwa Austrii odbyły się na wielkiej skoczni w Bischofshofen (HS 140). W stawce  uczestniczyli najlepsi skoczkowie z alpejskiego kraju, a zwycięzcą został doświadczoczy Wolfgang Loitzl. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, trzeci był Thomas Morgenstern.

W konkursie mistrzowskim wzięło udział 36 skoczków. Oprócz wymienionych wyżej także m. in. Martin Koch, Lukas Mueller, Andreas Kofler. Konkurencja była więc wyjątkowo silna. Po pierwszej kolejce prowadził Loitzl po skoku na odległość 126,5 m, Schlierenzauer był drugi (125,5m), tuż za nimi Michael Hayboeck (124,5 m). 
W drugiej kolejce Loitzl poszybował dokładnie tak daleko jak w pierwszej serii, skaczący przed nim Schlierenzauer oddał najdłuższy skok w konkursie -127,5 m, jednak nie starczyło to do zwycięstwa. W dwóch skokach Loitzl i Schlierenzauer skoczyli dokładnie tyle samo, lecz notami zwyciężył popularny „Wolfi”. Na trzecie miejsce, z szóstego po pierwszej kolejce, wskoczył Morgenstern (126,5 m).

Pełne wyniki Mistrzostw Austrii w Bischofshofen.

 informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz